Reklama

Po burzy. Zalane ulice, powalone drzewa. Strażacy usuwają szkody

Opublikowano:
Autor:

Po burzy. Zalane ulice, powalone drzewa. Strażacy usuwają szkody - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zalane ulice na osiedlach, zerwane dachy, drzewa leżące na drogach, pod wiaduktem zrobiło się małe jezioro. Jeden z czytelników aktualnie jedzie do Warszawy. Napisał, że za Słupnem krajobraz po burzy przypomina pobojowisko.

Zalane ulice na osiedlach, zerwane dachy, drzewa leżące na drogach, pod wiaduktem na ul. Spółdzielczej zrobiło się małe jezioro. Utknął tam samochód. Jeden z czytelników aktualnie jedzie do Warszawy. Napisał, że za Słupnem krajobraz po burzy przypomina pobojowisko. 

W czwartek nad Płockiem przeszła burza. Z powodu leżących na drogach drzew jedzie się slalomem. - Droga za Słupnem w kierunku Warszawy jest zablokowana - opowiadał czytelnik. - Strażacy pracują, starają się ją jak najszybciej oczyścić z połamanych gałęzi drzew. 

Rzecznik płockiej straży pożarnej potwierdza, że od rana strażacy mają pracy aż nadto. 

- Na chwilę obecną mamy już ponad 100 zgłoszonych interwencji - mówi Edward Mysera. - W działaniach bierze udział 50 zastępów. W Bromierzyku w gminie Staroźreby jedna osoba jest poszkodowana, to kobieta około 50 lat. 

W powiecie do największych zniszczeń doszło właśnie w gminie Staroźreby i w Drobinie. Są mieszkańcy, którzy mają problemy z prądem. 

Równocześnie czytelnicy przysyłają zdjęcia stanu uliczek na osiedlach. Kolegialna w pobliżu skrzyżowania z ul. Gradowskiego przypomina rzekę, przez którą usiłują przejechać autobusy i samochody. Zalana jest ul. Batalionów Chłopskich.

- W związku z frontem burzowym, który przechodził nad Płockiem w godzinach porannych, występują ograniczenia w ruchu i lokalne podtopienia - informują w Ratuszu. - Nieprzejezdna jest ulica Spółdzielcza - pod wiaduktami, duże zastoiska wody występują na ulicach: Tysiąclecia, Kostrogaj, Lachmana, Misjonarska, Wyszogrodzka. Aktualnie służby miejskie interweniują w celu usunięcia skutków nawałnicy. Doszło także do wybijania wody ze studzienek deszczowych oraz podtopień piwnic na osiedlu Zielony Jar i Międzytorze. Interweniuje Państwowa Straż Pożarna. Na terenie powiatu płockiego w wyniku burzy doszło do zerwania dachów oraz powaleń drzew na drogi. Występują lokalne podtopienia piwnic oraz zastoiska wody na drogach. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń interweniujących służb.

[ZT]16257[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE