Reklama

Płocka policja apeluje: Kierowco! Nie polujemy na zebrach

Opublikowano:
Autor:

Płocka policja apeluje: Kierowco! Nie polujemy na zebrach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka policja rozpoczyna kampanię "Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Przez cały tydzień funkcjonariusze będą zwracać uwagę kierującym na to, by zachowali wzmożoną ostrożność na drogach - szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych.

Płocka policja rozpoczyna kampanię "Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Przez cały tydzień funkcjonariusze będą zwracać uwagę kierującym na to, by zachowali wzmożoną ostrożność na drogach - szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach, a jednocześnie, obok przekraczania prędkości i nierespektowania znaków drogowych, wykroczenie często przez kierujących popełniane. Właśnie dlatego, w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły", płoccy policjanci po raz kolejny będą apelowali do kierowców.

- Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego - przypomina mł. asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się źle, niejednokrotnie tragicznie. Niestety znaczna część tych wypadków ma miejsce właśnie na przejściach dla pieszych, tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien czuć się bezpiecznie - przekonuje.

Jak podaje policja, kierowcy bardzo często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Właśnie dlatego przez najbliższe dni policjanci z płockiej komendy będą rozmawiać z kierującymi.

- Przez cały tydzień będziemy wręczać ulotki z hasłami kampanii - zdradziła mł. asp. Kowalska. - Policjantów znajdziemy w rejonach przejść dla pieszych - dodaje.

Funkcjonariuszy spotkamy m.in. w pobliżu płockich szkół, a więc w tych miejscach, w których najłatwiej dotrzeć do świadomości kierowców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE