Reklama

Reklama

Płocka Galeria Sztuki kończy 40 lat. Jubileuszową wystawę zobaczycie za darmo

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB prezydenta Nowakowskiego

Płocka Galeria Sztuki kończy 40 lat. Jubileuszową wystawę zobaczycie za darmo - Zdjęcie główne

foto FB prezydenta Nowakowskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Przestrzeń czasu. Widzieć” – taki tytuł nosi ekspozycja przygotowana z okazji 40-lecia instytucji. Płocka Galeria Sztuki pokaże na niej 40 dzieł, wybranych z gromadzonej od początku lat 80. XX wieku kolekcji oraz kupionych i pozyskanych w ciągu ostatnich 10 lat.

Reklama

Są to dzieła tak uznanych twórców, jak: Kiejstut Bereźnicki, Antoni Boratyński, Jan Dobkowski, Edward Dwurnik, Janusz Dziurawiec, Stasys Eidrigevičius, Janusz Eysymont, Antoni Fałat, Wojciech Grzymała, Władysław Jackiewicz, Ludwik Jaksztas, Benon Liberski, Zbigniew Makowski, Eugeniusz Geno Małkowski, Teresa Miszkin, Piotr Naliwajko, Leszek Rózga, Andrzej Sadowski, Barbara Szubińska, Jan Tarasin, Mieczysław Wejman.

Jubileuszowa wystawa składa się nie tylko z dzieł sztuki ale również z zebranych przez te 40 lat materiałów archiwalnych, dokumentów, pamiątek i fotografii przypominających ważne wydarzenia z życia PGS, a także filmów przybliżających historię płockiego środowiska plastycznego.

Obchodom jubileuszowym i wystawie „Przestrzeń czasu. Widzieć” towarzyszy publikacja pod tym samym tytułem pod redakcją dyrektorki PGS Alicji Wasilewskiej, omawiająca między innymi historię galerii, jej działalność, w tym najważniejsze wystawy i wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim. Zawarto w niej także rozmowy, teksty i wspomnienia poprzednich dyrektorów oraz osób współpracujących z Galerią na przestrzeni minionych 40 lat.

- Będąc już po „czterdziestce” nie wiemy, jakie jeszcze wyzwania przed nami. Czas upływa, a my przez te wszystkie lata, mimo niekiedy kryzysowych sytuacji, staraliśmy się konsekwentnie pokazywać to, co ważne i wartościowe w kulturze, nie rezygnując przy tym z własnej osobowości i zdania - podkreśla Alicja Wasilewska.

Wernisaż wystawy „Przestrzeń czasu. Widzieć” początkowo był planowany na czwartek 18 lutego. Jednak dzień wcześniej Płocka Galeria Sztuki poinformowała o jego odwołaniu. Nie znaczy to jednak, że nie zobaczymy jubileuszowej ekspozycji. Będzie można ją oglądać do końca marca. A od piątku do niedzieli wstęp do PGS będzie bezpłatny. Dodatkowo, w piątek 19 lutego o godz. 14 zaplanowane jest pierwsze spotkanie z kuratorką wystawy Alicją Wasilewską, która przybliży kontekst wystawy i odpowie na pytania. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny i limit uczestników, obowiązują wcześniejsze zgłoszenia pod nr tel. 24 366 43 20.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy