Reklama

Płocczanin oszukiwał na portalu aukcyjnym. Usłyszał 46 zarzutów

Opublikowano:
Autor:

Płocczanin oszukiwał na portalu aukcyjnym. Usłyszał 46 zarzutów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 33-letni płocczanin właśnie usłyszał 46 zarzutów w związku z oszustwami, których dopuścił się w internecie. Oferował przedmioty do sprzedaży, zatrzymywał pieniądze, ale niczego nie wysyłał. Grozi mu za to 8 lat pozbawienia wolności.

33-letni płocczanin właśnie usłyszał 46 zarzutów w związku z oszustwami, których dopuścił się w internecie. Oferował przedmioty do sprzedaży, zatrzymywał pieniądze, ale niczego nie wysyłał. Grozi mu za to 8 lat pozbawienia wolności.

- Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, w 2015 i na początku 2016 roku otrzymywali zgłoszenia z całego kraju dotyczące oszustw przy sprzedaży różnego rodzaju przedmiotów na jednym z portali ogłoszeniowych w internecie – opowiada policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek. - Wśród towarów, jakie oszust oferował do sprzedaży były: zegarki, klocki Lego, numizmaty, sprzęt elektroniczny itp. Klienci przelewali pieniądze, tymczasem przedmiotów już nie otrzymali. 

Ustalenie sprawcy nie było łatwe. - Mężczyzna korzystał z internetu mobilnego na kartę, miał takich kart kilkadziesiąt. Operował rachunkami bankowymi w systemie prepaid - tłumaczy funkcjonariusz.

Klient wysyłał pieniądze za przedmiot na wskazany numer rachunku bankowego, ale nie dysponował dokładnymi danymi personalnymi sprzedającego. Taki sposób działania miał utrudnić jego namierzenie i stanowił dla prowadzącego postępowanie spore utrudnienie.

Sprawca, jak dodaje Krzysztof Piasek, nie krył zaskoczenia, kiedy przed jego drzwiami stanęli policjanci celem przeszukania mieszkania. - Znaleziono dokumentację potwierdzającą przestępczą działalność 33-letniego mężczyzny - dopowiada Krzysztof Piasek. - Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie płocczaninowi 46 zarzutów internetowych. Pokrzywdzonymi w sprawie są mieszkańcy z całej Polski. Mężczyzna przyznał się do oszustw i złożył wyjaśnienia.

Za oszustwo w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE