Reklama

Płocczanie pożegnali Lesława Wojno [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie pożegnali Lesława Wojno [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek na cmentarzu komunalnym w Płocku płocczanie pożegnali kapitana Lesława Wojno, żołnierza Ruchu Oporu Armii Krajowej i więźnia stalinowskiego.

W piątek na cmentarzu komunalnym w Płocku płocczanie pożegnali kapitana Lesława Wojno, żołnierza Ruchu Oporu Armii Krajowej i więźnia stalinowskiego.

W piątek, w kaplicy cmentarza komunalnego w Płocku, odprawiono mszę pogrzebową za kapitana Lesława Wojno, który zmarł 18 lipca w wieku 88 lat. Żołnierza polskiego podziemia niepodległościowego żegnali m.in. kombatanci, poczty sztandarowe, harcerze, członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 11. Grupy Operacyjnej NSZ, delegacje ze szkół, a także senator Marek Martynowski.

Proboszcz katedry ks. Stefan Cegłowski i jednocześnie kapelan kombatantów w swoim kazaniu o zmarłym podkreślał jego zaangażowanie w walkę o wolną Polskę i obecny w jego życiu patriotyzm. - Dziś odchodzi kawałek historii - mówił kapłan. Patriotyzm i solidarność - w tych dwóch słowach zamyka się życie zmarłego Lesława Wojno.  Mam nadzieję, że jego patriotyczna postawa wyda plon wśród młodzieży.

Ks. Cegłowski podkreślał, że lepiej cierpieć dobrze czyniąc niż czyniąc źle - te słowa idealnie pasują do czynów zmarłego - podkreślał proboszcz katedry.

Ś.p. Lesława Wojno żegnali także inni kombatanci z Płocka. - Żegnamy bohatera walk o niepodległą ojczyznę, wolną, ukochaną Polskę, dla którego hasło „Bóg, honor, ojczyzna” było świętością - wspominali. - Był on częstym gościem w szkołach, gdzie przekazywał żywą historię Polski młodemu pokoleniu. Zasługuje na bycie wzorem dla młodych. Niech sztandar żołnierzy AK pochyli się nad Tobą.

O zmarłym żołnierzu czytaj też: Nie żyje kapitan Lesław Wojno

Fot. Dominika Bębenista

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE