Reklama

Płocczanie domagają się ograniczenia wycinki. Ponad 1600 podpisów

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie domagają się ograniczenia wycinki. Ponad 1600 podpisów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu zaledwie kilku dni przedstawiciele Partii Zieloni Płock zebrali 1600 podpisów płocczan, popierających ochronę zieleni miejskiej. Specjalna petycja w tej sprawie trafi do prezydenta Płocka.

W ciągu zaledwie kilku dni przedstawiciele Partii Zieloni Płock zebrali 1600 podpisów płocczan, popierających ochronę zieleni miejskiej. Specjalna petycja w tej sprawie trafi do prezydenta Płocka. 

Piątkowa konferencja prasowa Zielonych na Starym Rynku zaczęła się od niespodzianki - recytacji fragmentu "Pana Tadeusza", dotyczącego drzew. Przedstawiciele partii prezentowali plansze tworzące liczbę 1500. Przygotowane zostały w czwartkowe popołudnie, ale wieczorem, po kolejnym przeliczeniu podpisów okazało się, że jest ich już 1600. 

- Płocczanie żądają lepszego traktowania zieleni miejskiej i uważają, że nie jest właściwie pielęgnowana. Nie są zadowoleni z tego, jak dba o nią miasto Płock - podkreślał Arkadiusz Gmurczyk, przewodniczący koła Partii Zieloni w Płocku. - I nie jest to tylko kwestia ostatniej wycinki w alei Kilińskiego czy ostatniego roku. Na podstawie setek rozmów z mieszkańcami możemy powiedzieć, że niemal wszyscy zgadzają się z naszym stanowiskiem. Ludzie martwią się o przyrodę. Nie chcą, by miasto zamieniało się betonową pustynię.

Płoccy Zieloni apelują do władz miasta o właściwe działania. Proszą, by nie zmuszać ich do podejmowania w przyszłości bardziej radykalnych form protestu. Przygotowali specjalną petycję do prezydenta miasta. Dokument miał trafić do Andrzeja Nowakowskiego jeszcze w piątek, a najpóźniej w poniedziałek. 

W petycji Zieloni domagają się weryfikacji planowanej wycinki przy Kilińskiego i ograniczenia liczby usuwanych roślin do minimum. W przyszłości uważają za niezbędne m.in. opracowanie programu ochrony drzew objętych inwestycjami czy przygotowanie strategii ochrony drzew. Apelują, by w sąsiedztwie drzew rezygnować z prac odkrywkowych na rzecz metod bezrozkopowych. Przekonują, że mieszkańcy powinni aktywnie uczestniczyć w planowaniu inwestycji związanych z zielenią, a informacje o konsultacjach społecznych muszą skuteczniej trafiać do zainteresowanych osób.

Arkadiusz Gmurczyk poinformował, że prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zapewnił już, że przy Kilińskiego zostanie usuniętych mniej drzew, niż pierwotnie zakładano. Projekt zostanie zmodyfikowany, bo pierwotnie zniknąć miało ich ok. 50-60. 

Przypomnijmy, że w kilka dni temu Zieloni zorganizowali w Płocku pikietę przeciwko wycince drzew w al. Kilińskiego. Wzięło w niej udział ponad 100 osób.

[ZT]22761[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE