Zawody deficytowe to takie, w których liczba wolnych miejsc pracy jest większa niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej pracodawcom znaleźć kandydatów do pracy).
Zawody zrównoważone to te, w których liczba wolnych miejsc pracy jest zbliżona do liczby osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców, a zawody nadwyżkowe - te, w których liczba wolnych miejsc jest mniejsza niż liczba osób zainteresowanych podjęciem pracy i spełniających wymagania pracodawców (najtrudniej osobom poszukującym pracy znaleźć zatrudnienie)
Barometr pokazuje zapotrzebowanie na zawody w każdym z powiatów w Polsce oraz na poziomie województw i kraju. Wyniki badania wykorzystywane są m.in. przy planowaniu kariery zawodowej - wskazują w jakich zawodach warto się dokształcać, gdyż są najlepsze perspektywy na posadę.
Co mówi prognoza na rok 2023 dla Płocka?
Duży deficyt poszukujących pracy
1. Lekarze
2. Nauczyciele praktycznej nauki zawodu
3. Nauczyciele przedmiotów zawodowych
4. Pielęgniarki i położne
5. Pracownicy służb mundurowych
6. Spawacze
Deficyt poszukujących pracy
7. Analitycy, testerzy i operatorzy systemów teleinformatycznych
8. Kierowcy autobusów
9. Kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych
10. Ratownicy medyczni
11, Samodzielni księgowi
Na przeciwnym biegunie - podobnie jak przed rokiem - jest tylko jeden zawód - problemy z zatrudnieniem mają ekonomiści.
Pozostałe zawody mieszczą się w przedziale równowagi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.