Reklama

Patryk Jaki mówi o hejcie za publiczne pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Patryk Jaki mówi o hejcie za publiczne pieniądze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Według Patryka Jakiego mogło dojść do popełnienia przestępstwa, użycia "publicznych pieniędzy do zorganizowanego hejtu, fejków na nieprawdopodobną skalę". Chodzi o profil "Sok z Buraka", który zajmuje się satyrą polityczną.

Według Patryka Jakiego mogło dojść do popełnienia przestępstwa, użycia "publicznych pieniędzy do zorganizowanego hejtu, fejków na nieprawdopodobną skalę". Chodzi o profil "Sok z Buraka", który zajmuje się satyrą polityczną.

Europoseł przekonuje, że strona ma związek ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. Powołuje się na informacje tygodnika Sieci Marka Pyzy i Marcina Wikło – według dziennikarzy za hejterską stroną stoi PR-owiec Mariusz Kozak-Zagozda, który od kwietnia tego roku pracuje w biurze marketingu warszawskiego ratusza i miał wykonywać płatne zlecenia dla Klubu Parlamentarnego PO czy KWW Koalicja Obywatelska.

Zagozda miał wykupić domenę w 2014 r., twierdzi też, że pozbył się jej w 2017 r., ale - jak czytamy we "Wprost" - według dziennikarzy do administrowania profilem na Twitterze wciąż podawany jest jego adres e-mail oraz numer telefonu.

Stołeczny magistrat potwierdził zatrudnienie Kozaka-Zagozdy na okres 6 miesięcy (zatrudnienie na zastępstwo). Z wypowiedzi rzecznika prasowego Urzędu miasta stołecznego Warszawy wynika, że Kozak-Zagozda zajmuje się m.in. prowadzeniem oficjalnych profili miejskich w mediach społecznościowych.

– Warszawski ratusz wycofał się z obietnic wyborczych. Nie było pieniędzy na żłobki, czy niepełnosprawnych, ale znalazły się pieniądze dla osoby, która organizuje Sok z Buraka, największe fekalia, ściek, fabrykę fejków w internecie, finansowaną z pieniędzy warszawiaków. To jest coś nieprawdopodobnego. Skieruję zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – używania pieniędzy publicznych do zorganizowanego hejtu na wielką skalę – powiedział Patryk Jaki w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

Patryk Jaki miał dodać, że więcej dowiemy się we wtorek na konferencji prasowej w Płocku. Sugeruje, że nie tylko prezydent Warszawy, ale także prezydent Płocka "mają związek ze wspieraniem osób, które zajmują się hejtem, nienawiścią i rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji".

Konferencja prasowa w Płocku odbędzie się dziś przed siedzibą prokuratury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE