Reklama

Pandemia nie wstrzymała pracy urzędu miasta. Opracowano nowe procedury

Opublikowano:
Autor:

Pandemia nie wstrzymała pracy urzędu miasta. Opracowano nowe procedury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Płocka jest czynny i obsługuje interesantów, choć z racji trwającej pandemii nieco inaczej.

Urząd Miasta Płocka jest czynny i obsługuje interesantów, choć z racji trwającej pandemii nieco inaczej. 

Ratusz podkreśla, że pracuje nieprzerwanie od początku pandemii. Płocczanie mogą załatwić swoje sprawy.

- Wprowadzone ograniczenia w różnym stopniu dotyczą różnych wydziałów ratusza, ale generalnie udało się wypracować i dopracować system obsługi osób przy pomocy zestawu pojemników, które czekają na klientów przy wejściach do UMP. Klienci wrzucają do nich wnioski, pisma, które po trzech dobach są wyjmowane i rozpatrywane - mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego urzędu miasta. 

Działa też Urząd Stanu Cywilnego, choć ze względów bezpieczeństwa ograniczono liczbę klientów przebywających w budynku. Odbywają się też śluby, choć w ceremonii wziąć udział może para para młoda i świadkowie. 

Z kolei Wydział Ewidencji i Spraw Obywatelskich obsługuje Mieszkańców Miasta Płocka w następujący sposób:

Dowody osobiste i ewidencja ludności

Sprawy z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych mogą być załatwiane za pośrednictwem strony internetowej  bądź osobistej wizyty w urzędzie (np. odbiór dowodu osobistego), po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę pod numerem telefonu 24 367-08-60.
 

Rejestracja pojazdu

Wnioski o rejestrację pojazdu należy składać do urny znajdującej się w budynku przy al. Piłsudskiego 6 (jak dotychczas). Po weryfikacji dokumentów w ciągu 3 dni pojazdy są rejestrowane. Pracownicy Referatu Komunikacji każdorazowo kontaktują się telefonicznie z wnioskodawcą w celu ustalenia godziny osobistego odbioru pozwolenia czasowego i tablic rejestracyjnych.

Dowody rejestracyjne odbierane są osobiście przez właściciela po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 24 367-08-61.

Pozwolenia czasowe

Zachowują ważność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 14 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii, jeżeli termin ważności czasowej rejestracji upłynął w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

Zawiadomienia o zbyciu i nabyciu pojazdu

Jak dotychczas można wysłać na adres e-mail: komunikacja@plock.eu lub poprzez link.

Warto pamiętać, że związku z wejściem w życie zmian do tzw. „specustawy”, do 31 grudnia 2020 r. przedłużone zostały terminy z 30 do 180 dni w zakresie obowiązku dokonania przez właściciela pojazdu zawiadomienia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu (dotyczy to umów zawartych po 1 marca 2020 r.) oraz zarejestrowania pojazdu niebędącego pojazdem nowym, sprowadzonego (po 1 marca 2020 r.) z terytorium UE.

Tym samym kary pieniężne za naruszenie tych obowiązków będą stosowane dopiero po uwzględnieniu przedłużonego terminu.

Prawa jazdy

Wnioski o wydanie prawa jazdy tak jak dotychczas należy składać do urny znajdującej się przy wejściu do budynku przy al. Piłsudskiego 6 bądź przesyłać drogą elektroniczną.

Odbiór prawa jazdy odbywa się osobiście po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 24 367-08-62.

Jeżeli ważność prawa jazdy lub uprawnień do kierowania pojazdami upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii o ważność dokumentu lub uprawnień ulega przedłużeniu do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.

Działalność gospodarcza

Wnioski do CEiDG można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy epuap, bądź osobiście po wcześniejszym umówieniu wizyty w Urzędzie pod numerem telefonu 24 367-16-08.

W pozostałych sprawach prosimy o kontakt na adres e-mail: dzialalnosc@plock.eu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE