Reklama

Oto projekty. Decydujcie, który najlepszy

Opublikowano:
Autor:

Oto projekty. Decydujcie, który najlepszy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podświetlana wieża dla zjadaczy komarów, tablica pokazująca zanieczyszczenie powietrza, ocieplenie przedszkola czy Muzeum Płyty Winylowej? Przypominamy, na jakie projekty ogólnomiejskie i osiedlowe możecie oddać swój głos.

Podświetlana wieża dla zjadaczy komarów, tablica pokazująca zanieczyszczenie powietrza, ocieplenie przedszkola czy Muzeum Płyty Winylowej? Przypominamy, na jakie projekty ogólnomiejskie i osiedlowe możecie oddać swój głos.

Do 2 października trwa głosowanie w czwartej edycji budżetu obywatelskiego. Dziś głosuje osiedle Skarpa, wcześniej mobilna urna pojawiła się już na starówce, Zielonym Jarze, osiedlu Wyszogrodzka, Winiarach, Tysiąclecia i w Trzepowie.

Wybieramy łącznie spośród 31 projektów, z których jedynie dziewięć dotyczy całego miasta. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetu na 2016 rok.
 

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

Projekt nr 3 - Zakup pływackiego elektronicznego systemu pomiaru czasu

Obecnie trudno sobie wyobrazić organizację widowiskowych zawodów pływackich bez elektronicznego systemu pomiaru czasu. Niestety, płockie pływalnie nie są wyposażone w taki sprzęt. Ich zakup wpłynie na uatrakcyjnienie zawodów pływackich poprzez prezentację pomiaru czasu i wizualizacji wyników w konkurencjach pływackich. Dzięki wprowadzeniu nowych urządzeń takich jak płyty dotykowe, bloki startowe z systemem detekcji falstartu czy też system automatycznego pomiaru, publiczność będzie na żywo śledzić przebieg zmagań. Zakup urządzeń dla „Podolanki” otworzy nowe możliwości i szanse na organizację zawodów o randze mistrzowskiej. Elementy urządzenia pomiarowego wykorzystywane mogą być też podczas treningów pływackich. Proponowana lokalizacja: Pływalnia Miejska Podolanka. Szacowany koszt realizacji: 150 000 zł.

Projekt nr 7 - Modernizacja i wyposażenie sali do pracy metodą Alfreda Tomatisa

Projekt polega na wprowadzeniu zajęć metodą Alfreda Tomatisa do oddziaływań terapeutycznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku. Głównym celem tej metody jest wspomaganie funkcji słuchowych, co wpływa na poprawę zdolności koncentracji, jakości uczenia się, wpływa na rozwój zdolności komunikacyjnych i językowych oraz poprawia jakość zachowań społecznych. Terapia ta pomaga dzieciom z zaburzeniami koncentracji uwagi, mowy, komunikacji i autyzmem. Proponowana lokalizacja: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Płocku im. ks. Jana Twardowskiego, ul. harc. A. Gradowskiego 24. Szacowany koszt realizacji: 70 000 zł.

Projekt nr 19 - Wieża lęgowa dla jerzyków

Projekt ten łączy troskę o dobrostan zagrożonego gatunku z interesującą rzeźbą przestrzenną. Wieża w okresie wiosenno-letnim służyć będzie jako dom dla 90 par jerzyków, a całorocznie ozdobi miasto swoją konstrukcją świetlną, zwiększając przy okazji komfort i bezpieczeństwo mieszkańców.
Konflikt pomiędzy dbaniem o środowisko a modernizacją budynków i potrzebą zagospodarowania przestrzeni miast doprowadziły do drastycznego spadku populacji tych ptaków. Jerzyki same nie potrafią budować gniazd i jeśli im nie pomożemy, znikną z naszego otoczenia, a są jednymi z głównych sprzymierzeńców człowieka w walce z uciążliwymi owadami, m. in. komarami (jeden ptak w ciągu doby może złapać od kilkuset do kilku tysięcy owadów). Proponowana lokalizacja: osiedle Skarpa, teren zielony przy urwisku, okolice bloku przy ul. Dobrzyńskiej 21 (wieżowiec). Szacowany koszt realizacji: 83 640 zł.

Projekt nr 21 - Tablica z wynikami składu powietrza

Tablica będzie wyświetlać informacyjnie wszystkie składniki powietrza, a w szczególności te szkodliwe dla organizmu człowieka np. tlenki siarki, tlenki węgla, amoniak, związki metali ciężkich, węglowodory, fenole, benzen, metan itd. Proponowana lokalizacja: teren przy Gimnazjum nr 6 przy ul. Jachowicza lub teren przy Zespole Szkół Chemicznych przy ul. Łukasiewicza. Szacowany koszt realizacji: 190 000 zł.

Projekt nr 24 - Centrum Sportów Ekstremalnych - budowa torów do jazdy na rolkach, rowerze, deskorolkach i pumptracku - etap I

Tor do jazdy na rolkach i rowerach to specjalnie przygotowana trasa do nauki i jazdy rekreacyjnej z łagodnymi zakrętami. Pumptrack to specjalnie przygotowany, zapętlony tor o kształcie falistym składający się zakrętów profilowanych oraz małych „górek” do jazdy oraz profesjonalnych treningów na rowerze, rolkach, hulajnodze czy deskorolce. Stwarza możliwość obycia się ze sprzętem, rozwija koordynację ruchową, refleks i zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Jest to miejsce zabawy zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Proponowana lokalizacja: Działka w pobliżu Parku Północnego, przy górce saneczkowej pomiędzy Gimnazjum nr 8 i Szkołą Podstawową nr 23. Szacowany koszt realizacji: 512 000 zł.

Projekt nr 30 - Termomodernizacja budynku i remont ogrodzenia Miejskiego Przedszkola nr 11 w Płocku

Wykonanie elewacji z termomodernizacją budynku Miejskiego Przedszkola nr 11 wraz z izolacją i obróbkami blacharskimi oraz remont ogrodzenia przedszkolnego. Od momentu budowy elewacja przedszkola nie była remontowana, dlatego jest w bardzo złym stanie. Konieczne jest ocieplenie ścian zewnętrznych budynku,  wszechstronne prace budowlane, obejmujące izolację fundamentów oraz remont ogrodzenia przedszkolnego zagrażającego bezpieczeństwu dzieci i personelu. Proponowana lokalizacja: ul. Bielska 26/1. Szacowany koszt realizacji: 499 036,34 zł.

Projekt nr 31 - Ogólnodostępny parking przy ulicy Otolińskiej

Parking ogólnodostępny dla mieszkańców osiedla Dworcowa, osób pracujących w zakładzie produkcyjnym Levi's oraz załatwiających sprawy obywatelskie w straży miejskiej. W ramach projektu powstanie 57 miejsc postojowych w sąsiedztwie torów kolejowych przy ul. Otolińskiej. Proponowana lokalizacja: ul. Otolińska. Szacowany koszt realizacji: 557 137 zł.

Projekt nr 41 - Muzeum Płyty Winylowej

Muzeum płyty winylowej ma eksponować historyczną i kulturową wartość tej formy zapisu dźwięku. Jest to istotne szczególnie w momencie, kiedy płyta winylowa przeżywa swoje odrodzenie na całym świecie. W ekspozycji znajdą się płyty z różnych okresów, od początku XX w. aż do dziś. Istotne będzie przedstawienie okładek – często prawdziwych dzieł sztuki, oraz ich związków z historią XX stulecia. W oddzielnej Sali prezentowane będą płyty artystów związanych z Płockiem. Oprócz bycia atrakcją kulturalną i turystyczną, muzeum będzie miejscem integrującym liczne środowisko płockich kolekcjonerów płyt. Proponowana lokalizacja: budynek należący do Gminy Miasta Płocka zlokalizowany na os. Stare Miasto lub os. Kolegialna, ewentualnie na terenie miasta Płocka. Szacowany koszt realizacji: 800 000 zł.

Projekt nr 52 - Budowa toru asfaltowego na stadionie Wisły Płock

Budowa toru asfaltowego o szerokim spektrum funkcjonalności (m. in. sporty motorowe, rolkowe) na stadionie Wisły Płock. Tor będzie służył do organizacji zawodów w sportach motorowych (m.in. drift, karting). Na co dzień zaś mieszkańcy będą mogli korzystać z niego jak np. z toru dla rolkarzy. Przyciągnie on do naszego miasta organizatorów zawodów i widowisk w sportach motorowych. W naturalny sposób przyczyni się do promocji miasta na „motorowej mapie Polski” oraz powiększy ofertę dla jego mieszkańców. Będzie to również ciekawy sposób na pełne zagospodarowanie stadionu Wisły Płock SA, który w przerwach między sezonami lub między rundami stoi pusty. Proponowana lokalizacja: ul. Łukasiewicza 34, Stadion Wisły Płock. Szacowany koszt realizacji: 800 000 zł

 

PROJEKTY OSIEDLOWE

Osiedle Ciechomice

Projekt nr 14 - Siłownia zewnętrzna

Inwestycja wybudowania zewnętrznej siłowni ma służyć mieszkańcom Ciechomic w każdym wieku. W związku z modą przenosimy siłownie z dusznych i zatłoczonych pomieszczeń na świeże powietrze. Proponowane urządzenia są łatwe do samodzielnej obsługi. Każdy bez względu na wiek powinien mieć możliwość prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna jest jednym z głównych warunków zdrowia i dobrego samopoczucia, szczególnie seniorów. Wybrane urządzenia są odpowiednie do panujących warunków klimatycznych – masywne, solidne i wykonane ze stali urządzenia nie wymagają regularnej konserwacji. Proponowana lokalizacja: przy Miejskim Przedszkolu nr 2 (działka nr 573). Szacowany koszt realizacji: 63 000 zł

Osiedle Dobrzyńska

Projekt nr 15 - Amfiteatr przy szkole

Amfiteatr przy Szkole Podstawowej nr 17 w stanie obecnym istnieje od 1965 roku i stanowi jej integralną część. Jego modernizacja przyczyni się do poprawy wizerunku szkoły i osiedla. Szkolny amfiteatr stanie się miejscem, w którym uczniowie i lokalna społeczność będą mogli wyzwolić swój potencjał twórczy i aktywnie spędzać wolny czas/ Nowy amfiteatr umożliwi profesjonalną organizację imprez, turniejów sportowych i festiwali, które przyciągną nie tylko szkolną społeczność, ale również lokalną. Zachęci także uczniów i mieszkańców osiedla do uczestnictwa w życiu społecznym oraz wpłynie na kształtowanie wzorów i nawyków aktywnego obcowania z kulturą. Odbudowa amfiteatru stanowi jedno z działań rewitalizacyjnych, przyczyni się do poprawy ogólnego wizerunku szkoły i otaczającego ją osiedla. Proponowana lokalizacja: teren przy Szkole Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, ul Miodowa 13a. Szacowany koszt realizacji: 171 793,94 zł

Projekt nr 39 - Siłownia pod chmurką

Siłownia pod chmurką, na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego Gimnazjum nr 4 przy ul. Miodowej 18, składać się będzie z 8 profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń siłowych oraz 2 stołów do tenisa stołowego. Celem powstania siłowni jest propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz integracja środowiska lokalnego. Proponowana lokalizacja: teren Gimnazjum nr 4 w Płocku przy ul. Miodowej 18. Szacowany koszt realizacji: 102 090 zł.

Projekt nr 16 - Osiedlowy plac zabaw „Dobrzyńska”

Miejskie Przedszkole nr 14 w Płocku wychodzi z projektem utworzenia Osiedlowego Placu Zabaw „Dobrzyńska” zlokalizowanego na terenie ogrodu przedszkolnego. Plac zabaw, dostępny dla dzieci i ich rodzin, wpłynie na podniesienie atrakcyjności osiedla i stanie się dla mieszkańców miejscem bezpiecznego spędzania z dziećmi wolnego czasu. Plac zabaw zostanie wyposażony w nowe urządzenia sportowo-rekreacyjne, z których mogłyby korzystać dzieci w różnym wieku. Plac będzie czynny także po godzinach pracy przedszkola, w dni powszednie w godz. 16.30-19.00, a w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 18.00. Proponowana lokalizacja: Miejskie Przedszkole nr 14. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Osiedle Dworcowa

Projekt nr 32 - Parking przy ul. Otolińskiej

Parking dla mieszkańców os. Dworcowa i mieszkańców bloków przy ul. Otolińskiej.  Zaplanowano utworzenie 30 miejsc postojowych niedaleko torów kolejowych przy ul. Otolińskiej. Proponowana lokalizacja: ul. Otolińska. Szacowany koszt realizacji: 198 932 zł.

Osiedle Góry

Projekt nr 27 - Modernizacja dziedzińca i placu zabaw przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku

Projekt zakłada poprawę infrastruktury rekreacyjnej i edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr 15 w Płocku. Zakres projektu obejmuje modernizację dziedzińca i placu zabaw przed budynkiem szkoły, a w szczególności wykonanie syntetycznej nawierzchni bezpiecznej przed szkołą, montaż zewnętrznego, wielopoziomowego, zadaszonego placu zabaw, altany ogrodowej, ławek, oświetlenia, odwodnienia oraz wymianę ogrodzenia frontowego szkoły. Proponowana lokalizacja: ul. Przyszkolna 22 (działka nr 121). Szacowany koszt realizacji: 199 000 zł.

Osiedle Imielnica

Projekt nr 18 - Minipark Imielnica

Minipark ma być miejscem spotkań całej społeczności osiedli Imielnica i Borowiczki. Zarówno seniorów, dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. Miejscem relaksu i odpoczynku wśród zieleni. Osiedle Imielnica i Borowiczki to ok. 7 tys. mieszkańców. W obu dzielnicach brakuje miejsca do odpoczynku i spotkań na świeżym powietrzu. Lukę tę wypełni ogólnodostępny kompleks rekreacyjny w sąsiedztwie przedszkola i kościoła. Jego powstanie przyczyni się do poszerzenia możliwości alternatywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców osiedla. Proponowana lokalizacja: ul. Harcerska. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł

Projekt nr 22 - Siłownia zewnętrzna „pod chmurką” na osiedlu Imielnica

Budowa siłowni zewnętrznej „pod chmurką” wykonanej na bezpiecznej nawierzchni w pobliżu ul. Harcerskiej i Kątowej na os. Imielnica. Siłownia ogólnodostępna, przeznaczona do ćwiczeń zarówno przez osoby dorosłe, jak i młodzież. Na osiedlu Imielnica brakuje obiektu sportowo-rekreacyjnego. Narzekają na to zarówno dorośli, jak i młodzież. Siłownia będzie odpowiedzią na ich potrzeby. W pobliżu siłowni powstaną również ławki, zostaną zamontowane stojaki dla rowerów oraz wokół posadzone drzewa. Proponowana lokalizacja: w pobliżu ul. Harcerskiej i Kątowej, w sąsiedztwie nowego przedszkola (lokalizacja alternatywna - przy ul. Morelowej w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci). Szacowany koszt realizacji: 125 000 zł.

Osiedle Kochanowskiego

Projekt nr 53 - Sportowe Kochanowskiego

Zwiększenie oferty sportowej dla dzieci i młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz liceum, która nie posiada predyspozycji do uprawiania takich sportów jak piłka nożna, piła ręczna i innych. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży, a także podniesienie bezpieczeństwa publicznego i przeciwdziałanie patologiom społecznym. Prowadzenie darmowych zajęć oraz szkolenie zawodników z zakresu boksu olimpijskiego oraz judo. Proponowana lokalizacja: Miasto Płock / Sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 6 w Płocku, ul. 3 Maja 4. Szacowany koszt realizacji: 55 000 zł.

Osiedle Łukasiewicza

Projekt nr 29 - Piknik rodzinny dla mieszkańców osiedla Łukasiewicza

Projekt zakłada organizację pikniku rodzinnego na os. Łukasiewicza wraz z atrakcjami towarzyszącymi (występ zespołu, występ uczniów ze szkół, poczęstunek, konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie itp.). Impreza wpłynie na integrację mieszkańców osiedla oraz uatrakcyjni działania podejmowane na tym terenie. Będzie okazją do poznania swoich sąsiadów i wymiany zdań. Proponowana lokalizacja: os. Łukasiewicza, boisko Gimnazjum nr 5. Szacowany koszt realizacji: 14 600 zł

Projekt nr 33 - Łukasiewicza na sportowo – sporty walki

Darmowe treningi judo, samoobrony, sportów walki, a także ćwiczenia ogólnorozwojowe z wykwalifikowaną kadrą trenerską w roku 2016. Dzięki zajęciom poprawi się sprawność fizyczna mieszkańców osiedla. Proponowana lokalizacja: Miasto Płock / np. Klub Judo Eljot Płock. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Projekt nr 51 - Budowa boiska plażowego do piłki ręcznej i siatkówki

Budowa boiska do piłki ręcznej oraz siatkówki na pl. Celebry Papieskiej na terenach przyległych do Orlen Areny. Z boiska będą mogli korzystać mieszkańcy miasta Płocka, ale będą mogły się tu odbywać rożnego rodzaju zawody w piłce ręcznej i siatkówce. Projekt będzie służył dalszemu zagospodarowaniu pustej przestrzeni wokół najbardziej nowoczesnego kompleksu sportowego w naszym mieście. Będzie to doskonałe uzupełnienie dotychczasowej infrastruktury na tym terenie, placu zabaw i skate areny. Proponowana lokalizacja: pl. Celebry Papieskiej 1 - teren przy Orlen Arenie. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Osiedle Międzytorze

Projekt nr 6 - Siłownia pod chmurką

Teren po uporządkowaniu – usunięciu starych krzewów, wyrównaniu – zaopatrzony byłby w urządzenia siłowe. Teren jest monitorowany kamerą umieszczoną na budynku szkolnym (Zespół Szkół nr 1). Na osiedlu brakuje miejsc do rekreacji, a jednocześnie coraz więcej osób jest aktywnych fizycznie, chodzi z kijami i chciałoby ćwiczyć inne partie mięśni. Powstanie siłowni pod chmurką byłoby odpowiedzią na ich potrzeby. Ułatwiłoby mieszkańcom utrzymanie sprawności fizycznej. Proponowana lokalizacja: przy wejściu do Zespołu Szkół nr 1 (działka nr 263/18). Szacowany koszt realizacji: 71 230 zł

Projekt nr 20 - Parking dla Międzytorza

Parking dla mieszkańców Międzytorza na około 26 miejsc postojowych. Parking z płyt ażurowych, wyłącznie dla pojazdów osobowych, wybudowany w oparciu o istniejący trawnik wzdłuż ogrodzenia Levi’s a ul. Lachmana w miejscu dawnej linii kolejowej. Należy uwzględnić rosnące drzewa i krzewy, odpowiednio je zabezpieczyć i ograniczyć do niezbędnego minimum ich wycięcie. Na osiedlu Międzytorze od lat występuje deficyt miejsc postojowych dla mieszkańców ul. Lachmana, Piaska i Gierzyńskiego. Wybudowanie nowych, ogólnodostępnych parkingów rozwiąże ich problemy i podniesie komfort życia w tej części miasta. Proponowana lokalizacja: ul. Lachmana. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Osiedle Podolszyce Południe

Projekt nr 50 - Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku

Budowa placu zabaw dla dzieci o powierzchni około 500 m2 na niezagospodarowanej przestrzeni znajdującej się na terenie Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku, przy basenie Podolanka. Bezpieczny plac zabaw jest istotnym elementem dla każdej szkoły podstawowej. Szczególnie teraz, gdy uczęszczają do niej sześciolatki. Projekt skierowany jest zarówno do uczniów szkoły, jak również do pozostałych dzieci, które będą mogły tam spędzić czas popołudniami i w weekendy. Proponowana lokalizacja: plac należący do Szkoły Podstawowej nr 22, ul. Czwartaków 6. Szacowany koszt realizacji: 197 046 zł.

Osiedle Podolszyce Północ

Projekt nr 40 - Sygnalizacja świetlna Podolszyce Północ skrzyżowanie Armii Krajowej-Łączniczek – bezpieczeństwo.

Projekt zakłada montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Armii Krajowej - Łączniczek. W pobliżu skrzyżowania znajduje się Przedszkole nr 6, Szkoła Podstawowa nr 23 oraz Gimnazjum nr 8. Dzieci i młodzież powinny mieć zapewnioną bezpieczną drogę do szkoły. Proponowana lokalizacja: Podolszyce Północ. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Projekt nr 46 - Budynek socjalny z toaletą publiczną

W Parku Północnym brakuje toalet i zaplecza sanitarnego – pomieszczenia do przewijania dzieci, punktu pierwszej pomocy. Powstanie takiego miejsca podniesie komfort korzystania z tej przestrzeni, szczególnie rodzicom z dziećmi. Inwestycja ta mogłaby być realizowana w formie rozbudowy istniejącego na terenie parku budynku stróżówki. Proponowana lokalizacja: na terenie "Parku Północnego" Podolszyce Północ budynek stróżówki. Szacowany koszt realizacji: 120 496,95 zł.

Osiedle Radziwie

Projekt nr 23 - Zagospodarowanie terenu przy Przychodni Zdrowia, ul. Zielona 40, w tym instalacja monitoringu oraz budowa parkanu

Wykonanie nowego parkanu Przychodni Zdrowia przy ul. Zielonej 40. Celem projektu jest upiększenie okolic przychodni oraz poprawienie bezpieczeństwa osób przebywających w pobliżu zniszczonego parkanu. Projekt bardzo pozytywnie wpłynie na życie mieszkańców i będzie realizacją ich oczekiwań. Proponowana lokalizacja: ul. Zielona 40. Szacowany koszt realizacji: 150 000 zł.

Osiedle Skarpa

Projekt nr 44 - Chodnik przy ul. Nałkowskiej

Wymiana chodnika na osiedlu przy ul. Nałkowskiej. Projekt zakłada usunięcie starych płyt betonowych i ułożenie nowego chodnika z polbruku z obrzeżami wzdłuż domków jednorodzonych położonych przy ulicy. Proponowana lokalizacja: ul. Nałkowskiej. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Osiedle Trzepowo

Projekt nr 38 - Remont chodnika wzdłuż ul. Sierpeckiej

Remont chodnika wzdłuż ul. Sierpeckiej, na odcinku od ul. Krzywej do ul. Bielskiej – około 1400 m (w przypadku braku środków na remont całego chodnika wymiana nawierzchni chodnika może być wykonana na części ulicy – około 1000 m). Usunięcie płyt betonowych i ułożenie nowego chodnika z polbruku wraz z obrzeżami, o szerokości minimum 1,5 m. Chodnik nie był remontowany od lat. Konieczne jest usunięcie starych pokruszonych płytek betonowych i obrzeży, wyrównanie oraz poszerzenie chodnika, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przechodniów. Proponowana lokalizacja: ul. Sierpecka. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Osiedle Tysiąclecia

Projekt nr 9 - Ścieżka rowerowa w Alejach Floriana Kobylińskiego

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Alei Floriana Kobylińskiego od skrzyżowania z ulicą Bielską do skrzyżowania z ulicą Ignacego Łukasiewicza, która połączy istniejące ścieżki rowerowe w ulicy Łukasiewicza i Alei Pawła Nowaka i poprowadzi aż do ul. Bielskiej. Jej powstanie pozwoli na oddzielenie pieszych od rowerzystów, co w istotny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi (pieszych, rowerzystów). Proponowana lokalizacja: wzdłuż al. Floriana Kobylińskiego od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Ignacego Łukasiewicza. Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

Osiedle Winiary

Projekt nr 25 - Budowa skweru rekreacyjno – wypoczynkowego na „Winiarach”

Projekt zakłada stworzenie atrakcyjnego placu między ul. PCK i Dobrzyńską. Bogaty w zieleń skwer poprawi estetykę osiedla, stworzy naturalny ekran od ul Dobrzyńskiej. Wyposażenie placu w ławki, stoliki do gry w szachy, rozbudowa siłowni umożliwi integrację i aktywny wypoczynek mieszkańców. Wybudowanie chodnika od strony południowej znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych. Celem projektu jest podniesienie komfortu życia mieszkańców i wzmocnienie atrakcyjności osiedla, jako miejsca do zamieszkania. Brakuje tu przestrzeni publicznej, która miałaby jednocześnie charakter wypoczynkowo-rekreacyjny dla osób w różnym wieku, była przyjazna osobom starszym, niepełnosprawnym i matkom z małymi dziećmi. Proponowana lokalizacja: osiedle Winiary, teren położony między ul. PCK i Dobrzyńską (działka 416/3). Szacowany koszt realizacji: 200 000 zł.

 

Przypomnijmy, że na pozostałych pięciu osiedlach (Borowiczki, Kolegialna, Pradolina Wisły, Stare Miasto, Wyszogrodzka, Zielony Jar) albo nie złożono żadnego projektu, albo złożono tylko jeden, lecz nie spełnił on wymagań formalnych. Które pomysły są według Was najciekawsze, bez których się nie obędziemy, a które nie powinny być realizowane? Głosujcie!

 

Czytaj też:

Na zdjęciu skwerek z fontannami na Podolszycach Południe to efekt pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE