Reklama

Oszustwo w sieci. Padł ofiarą złodziei

Opublikowano:
Autor:

Oszustwo w sieci. Padł ofiarą złodziei - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkaniec Maszewa dał się oszukać internetowym przestępcom, którzy jednym ruchem wyczyścili mu konto bankowe z kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mieszkaniec Maszewa dał się oszukać internetowym przestępcom, którzy jednym ruchem wyczyścili mu konto bankowe z kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ostrzegaliśmy niedawno o oszustach, którzy podszywając się pod bank, wysyłają maile z informacją o zablokowaniu konta internetowego i wyłudzają kody z kart zdrapek lub inne narzędzia autoryzacyjne do naszych oszczędności. Niestety, oszuści triumfują, bo wciąż zdarzają się osoby, które dają się nabrać na fałszywe maile o zablokowaniu konta i podają złodziejom dostęp do internetowego konta bankowego.

Wczoraj, w poniedziałek złodzieje wyczyścili w podobny sposób konto mieszkańca Maszewa. Jak relacjonuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, mężczyzna dostał informację o zablokowaniu konta. - Komunikat z rzekomego banku głosił, że aby móc zrobić przelew czy dokonać innych operacji finansowych, trzeba je odblokować, a do tego z  kolei potrzebny jest kod z karty kodów jednorazowych - opowiada rzecznik policji. 

Za pomocą kodu zdrapki oszuści wyczyścili konto mężczyzny z kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie mające ustalić, kto stoi za kradzieżą pieniędzy i odzyskać utraconą sumę.

My tymczasem przypominamy - jeśli dostaniecie tego typu maila, to raczej na pewno jest to próba oszustwa znanego jako phishing. Z tym przestępstwem internetowym próbują poradzić sobie różne banki, m.in. PKO BP czy M-Bank. Najlepiej wcale nie wchodzić w podane linki, bo mogą instalować na naszym komputerze szkodliwe oprogramowanie, a tym bardziej nie podawać żadnych danych potrzebnych do przeprowadzania operacji finansowych! Banki z reguły nie wysyłają tego typu komunikatów.

Więcej o tym przestępstwie czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE