Reklama

Orlen oświadcza: Działaliśmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa

Opublikowano:
Autor:

Orlen oświadcza: Działaliśmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Od lat pozostajemy otwarci na współpracę z polskimi firmami, start-upami, ośrodkami innowacji. Wspieranie polskich firm nie może jednak przeważyć nad chociażby potencjalnym zagrożeniem ochrony interesów i bezpieczeństwa naszych klientów oraz pozostałych kontrahentów - czytamy w oświadczeniu PKN Orlen w związku ze sprawą aplikacji JustDrive.

- Od lat pozostajemy otwarci na współpracę z polskimi firmami, start-upami, ośrodkami innowacji. Wspieranie polskich firm nie może jednak przeważyć nad chociażby potencjalnym zagrożeniem ochrony interesów i bezpieczeństwa naszych klientów oraz pozostałych kontrahentów - czytamy w oświadczeniu PKN Orlen w związku ze sprawą aplikacji JustDrive.

Wczoraj informowaliśmy o doniesieniach dotyczących skutków zerwania umowy zawartej między firmą ITMAGINATION Automotivea a PKN Orlen, o czym opublikował artykuł portal Business Insider. Chodziło o powstałą w drodze współpracy i w oparciu o podpisaną umowę aplikację JustDrive umożliwiającą osobom prowadzącym działalność gospodarczą zakup paliwa z rabatami bez konieczności stania w kolejce do kasy. Koncern szybko wycofał się z tej umowy. W związku z tym skargę do Komisji Europejskiej wniosła spółka JUSTDRIVE Poland, za którą stoi Daniel Arak, wspołzałożyciel ITMAGINATION.

[ZT]20740[/ZT]

W artykule na portalu Business Insider była mowa, jeśli naturalnie Komisja Europejska tak orzeknie, o możliwości wysokiej kary dla Orlenu. W środę gigant paliwowy wystosował w tej sprawie oświadczenie,w którym zapewnia o postępowaniu zgodnie z obowiązującym prawem. - Należy wyraźnie podkreślić, że Komisja Europejska nie prowadzi żadnego postępowania przeciwko PKN ORLEN i w związku z powyższym nie może być mowy o narażeniu Spółki na jakiekolwiek kary finansowe. PKN ORLEN bezwzględnie stosuje się do wszelkich wymogów prawa konkurencji oraz prawa antymonopolowego, zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym. Na skutek skargi JUSTDRIVE POLAND Komisja Europejska prowadzi jedynie standardowe w przypadku otrzymania podobnych skarg czynności wyjaśniające, w związku z którymi PKN ORLEN został poproszony o przedstawienie informacji w określonym przez Komisję Europejską zakresie. Obowiązek ten zostanie w pełni wykonany zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej. Należy też zaznaczyć, że PKN ORLEN nie posiada dominującej pozycji na rynku właściwym, co stanowi wstępny warunek badania, czy doszło do „nadużycia” takiej pozycji w rozumieniu art. 102 TFUE. Jednocześnie, PKN ORLEN zaprzecza, aby kiedykolwiek podejmował działania mogące stanowić nadużycie pozycji dominującej.

Jednocześnie koncern mocno podkreśla, iż od lat pozostaje otwarty na współpracę z polskimi firmami, start-upami, ośrodkami innowacji. - Wspieranie polskich firm nie może jednak przeważyć nad chociażby potencjalnym zagrożeniem ochrony interesów i bezpieczeństwa naszych klientów oraz pozostałych kontrahentów. Odstępując od współpracy z JUSTDRIVE POLAND zadziałaliśmy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z zawartymi z JUSTDRIVE POLAND umowami, a także dobrymi praktykami rynkowymi, dbając o interes naszych klientów.

Fot. Skan z tekstu na portalu Business Insider

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE