Reklama

Orlen jednak bez nowego członka zarządu

Opublikowano:
Autor:

Orlen jednak bez nowego członka zarządu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po fali oburzenia, jakie wywołała nominacja doradcy byłego premiera Donalda Tuska na członka zarządu PKN Orlen, Igor Ostachowicz zrezygnował z tej funkcji. Jak twierdzi, chodzi mu o dobro spółki.

Po fali oburzenia, jakie wywołała nominacja doradcy byłego premiera Donalda Tuska na członka zarządu PKN Orlen, Igor Ostachowicz zrezygnował z tej funkcji. Jak twierdzi, chodzi mu o dobro spółki.

To chyba najkrótsza posada Igora Ostachowicza - po dwóch dniach, gdy przez Polskę przelewała się fala obburzenia, że wkrótce po odejściu Donalda Tuska do Brukseli, sekretarz stanu w jego kancelarii dostał intratną posadę w kluczowej polskiej spółce, sam zainteresowany zrezygnował z tej funkcji.

Jak poinformował koncern, Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji 26 września. Jako powód miał podać "troskę o interes spółki publicznej PKN ORLEN w związku z kontrowersjami, jakie wywołała jego nominacja".

Orlen zastrzega też od razu, że rezygnacja Ostachowicza "nie rodzi skutków finansowych" - nie ma więc obaw, że były sekretarz stanu w kancelarii szefa rządu zwany "specem od PR-u" odejdzie z sowitą odprawą.

Decyzja Ostachowicza oznacza, że w zarządzie koncernu tak jak dotychczas zasiadać będzie pięć osób.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE