Reklama

Orlen dołoży się do stadionu? Radna: Prezydent chce pieniędzy, a co robi...

Opublikowano:
Autor:

Orlen dołoży się do stadionu? Radna: Prezydent chce pieniędzy, a co robi... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy Orlen dołoży się do budowy stadionu przy ul. Łukasiewicza? Prezydent Płocka zwracał się pisemnie do koncernu, ale odpowiedzi wciąż nie ma. Tymczasem jego konkurentka w wyborach wytyka mu na blogu: – To prezydentowi przecież zależy na pieniądzach Orlenu, zamiast więc „oczekiwać jasnej deklaracji”, powinien działać.

Czy Orlen dołoży się do budowy stadionu przy ul. Łukasiewicza? Prezydent Płocka zwracał się pisemnie do koncernu, ale odpowiedzi wciąż nie ma. Tymczasem jego konkurentka w wyborach wytyka mu na blogu: – To prezydentowi przecież zależy na pieniądzach Orlenu, zamiast więc „oczekiwać jasnej deklaracji”, powinien działać.

Powoli krystalizują się najważniejsze aspekty kampanii wyborczej. Wcześniej była to jakość powietrza i bezpłatna komunikacja, ale katalog sukcesywnie się poszerza. Nie da się pominąć tematu Orlenu i nowego stadionu dla Wisły Płock. A wzajemne uszczypliwości pojawiają się już na wielu płaszczyznach: w wywiadach, na blogach i na sesji w auli ratusza. Zresztą na jednej z komisji radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wojciech Hetkowski wprost zaproponował, że skoro listowne zapytania do prezesa Orlenu nie przynoszą skutku, może warto zmienić adresata. A właściwie wskazać adresatkę – Wiolettę Kulpę, która tak się składa, że kieruje działem sponsoringu społecznego w Orlenie (wcześniej była delegatką prezesa ds. społeczności lokalnej).

[ZT]20019[/ZT]

[ZT]15560[/ZT]

Przypomnijmy, że niedawno miejska radna Wioletta Kulpa i zarazem kandydatka na prezydenta Płocka w tegorocznych wyborach samorządowych udzieliła wywiadu dziennikarzowi jednego z ogólnokrajowych portali, krytykując poczynania Andrzeja Nowakowskiego. Na linii Orlen-Ratusz już od dawna iskry lecą w różnych kontekstach. Stadion to tylko jeden motyw z wielu.

Z wywiadu radnej: - Trudno dopatrywać się logiki innej niż wyborcza, gdy z jednej strony pan prezydent wykpiwa wszelkie CSR-owe działania Orlenu dla mieszkańców Płocka, z drugiej zaś domaga się od koncernu dofinansowania budowy stadionu, placu zabaw, obwodnicy, remontu dróg itd. – tak oceniła Wioletta Kulpa. Wojenkę nawet opisał inny ogólnokrajowy portal internetowy. 

[ZT]19963[/ZT]

[ZT]17548[/ZT]

Andrzej Nowakowski nie pozostał dłużny i także usiadł do klawiatury: – Po raz kolejny oświadczam, że nie „wykpiwam”, tylko trzeźwo zwracam uwagę na fakt, że np. ogrody światła cieszą płocczan tydzień, dwa. Plac zabaw natomiast może służyć dzieciom prawie cały rok. A stadion będzie inwestycją, która jest istotna z perspektywy kilkudziesięciu lat! Dlatego właśnie (na razie bez rezultatu) oczekuję jasnej deklaracji PKN w tej sprawie - odpowiedział. Najwyraźniej czytelniczką jego bloga jest Wioletta Kulpa.

Według radnej prezydent „oczekuje deklaracji od Orlenu, bo… chce pieniędzy. – Zamiast więc „oczekiwać jasnej deklaracji”, powinien działać. Kiedy stara się o kolejny kredyt w banku na inwestycje, to też stwierdza w mediach, że oczekuje na deklarację banku?

Ubolewa też nad sposobem wypowiadania się Andrzeja Nowakowskiego na temat koncernu, który jest największym pracodawcą w mieście. – Przypomnę tylko jego określenie na współpracę z koncernem, jako „straszne śliwki robaczywki” czy wypowiedź, iż „sponsorem Wisły jest jedna z firm branży paliwowej” podczas jubileuszu nożnej Wisły w płockim teatrze. Takich i podobnych, ociekających arogancją wypowiedzi można znaleźć wiele – jak więc prezydent może nazwać to „trzeźwym zwracaniem uwagi”? PKN ORLEN jest niezależną spółką skarbu państwa, pan Nowakowski nie pełni w niej żadnej kierowniczej funkcji. Nie może więc decydować o formie zaangażowania koncernu w działania dla Płocka, ponieważ decyzję i odpowiedzialność za to ponosi zarząd Orlenu. Pomimo negatywnych wypowiedzi ze strony włodarza miasta, tylko w 2017 roku na działania w programie „ORLEN dla Płocka” przeznaczono około 24 mln zł!

Będzie ciąg dalszy?

[ZT]12283[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE