Reklama

Opublikowano ranking najlepszych szkół. Jak wypadły płockie?

Opublikowano:
Autor:

Opublikowano ranking najlepszych szkół. Jak wypadły płockie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny raz magazyn „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wypadły w tym corocznym zestawieniu płockie szkoły i niestety wypadły słabiej niż w 2017 roku. Zaskakuje zwłaszcza brak jednego liceum.

Kolejny raz magazyn „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych szkół w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wypadły w tym corocznym zestawieniu płockie szkoły i niestety wypadły słabiej niż w 2017 roku. Zaskakuje zwłaszcza brak jednego liceum.

Miesięcznik „Perspektywy” jak co roku przygotował ogólnopolski ranking liceów i techników. Ponownie pikuje w dół  Małachowianka. Jeszcze kilka lat temu była na 79. miejscu, następnie na 100. i 110., z kolei w aktualnym rankingu znalazła się na 115. pozycji wśród ogólnokrajowych liceów. Wciąż jest to jednak najlepsza lokata wśród liceów w Płocku.

O wiele  dalej umieszczono III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej, które jednak - w przeciwieństwie do Małachowianki - sporo zyskało (przesunięcie z 314. miejsca rok wcześniej na 285. pozycję). Za to zabrakło w najnowszym rankingu Jagiellonki. A przypomnijmy, że w 2017 roku liceum załapało się na 373. lokatę, poprawiając poprzedni wynik o 16 oczek. Skontaktowaliśmy się z dyrektorką szkoły, mgr Małgorzatą Pawlak. Już zapoznała się z wynikami rankingu:

- Trochę przykra sytuacja - przyznaje. - Rzeczywiście nie mieliśmy żadnego olimpijczyka czy finalisty konkursu. Co roku jednak otrzymywaliśmy ankiety do wypełnienia, które odsyłaliśmy wypełnione do twórców rankingu. W tym roku takiej nie otrzymaliśmy.

W kategorii dla techników najlepsze okazał się Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, Chemik jednak również spadł o wiele oczek w dół, z 83. miejsca na 128.

Z kolei w części rankingu przygotowanej zgodnie z wynikami matur w 2017 roku w liceach, najlepszy wynik należy do Małachowianki, chociaż też ze spadkiem ze 106. na 113. miejsce. Wśród techników prym wjedzie Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza (55. miejsce, spadek z 35.lokaty rok wcześniej), następnie mamy na 72. miejscu I L.O. PUL im. 4. Pułku Strzelców Konnych w Płocku  (spadek z 62. w 2017 roku)

Zajrzeliśmy również do rankingu olimpijskiego, lecz tu nie było żadnej płockiej szkoły.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. Ponadto w rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. W przypadku liceów brano pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkół w olimpiadach (30 proc.), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45 proc.). Jeśli zaś chodzi o technika tu przyjęto cztery kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE