Reklama

Odeszli od nas ludzie sportu: były prezes klubu Wisła Płock i świetny trener

Opublikowano:
Autor:

Odeszli od nas ludzie sportu: były prezes klubu Wisła Płock i świetny trener - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował klub, Krzysztof Gawłowski zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł w nocy z 27 na 28 w wieku 62 lat. To kolejna smutna wiadomość. Wczoraj z kolei odszedł od nas trener Wojciech Ostrzycki, który wychował wielu mistrzów i rekordzistów Polski, a także reprezentantów kraju na najważniejsze imprezy międzynarodowe.

Jak poinformował klub, Krzysztof Gawłowski zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł w nocy z 27 na 28 w wieku 62 lat. To kolejna smutna wiadomość. Wczoraj z kolei odszedł od nas trener Wojciech Ostrzycki, który wychował wielu mistrzów i rekordzistów  Polski, a także reprezentantów kraju na najważniejsze imprezy międzynarodowe.

Krzysztof Gawłowski był prezesem płockiego klubu od 16 stycznia 1999 r. do 1 lutego 2001 r. Pogrzeb odbędzie się 31 października w Goleszynie. Zarząd i pracownicy Wisły Płock S.A. składają kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego.

Fot. Wisła Płock

Wojciech Ostrzycki związany był z Płockiem od 1968, aż do zakończenia kariery trenerskiej z powodu choroby w 2013 roku. Zainicjował powojenny sport pływacki w Płocku. W 1970 r. był współzałożycielem sekcji pływackiej w Płocku przy MKS “Jutrzenka”.  Zarażał pasją do sportu. Wychował kilka pokoleń pływaków. Zawodnicy, których wspierał, zdobyli w sumie ponad 500 medali, startując w zawodach różnej rangi, w tym: Mistrzostwach Europy, Pucharach Świata, Mistrzostwach Polski. Ostrzycki był również współorganizatorem Memoriału Cezarego Piórkowskiego. W 2015 r. przyznano mu Srebrny Medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego. A przypomnijmy, że Wojciech "Ostry" Ostrzycki napisał również książkę "Styl dowolny" wydaną przy współpracy Książnicy Płockiej i stowarzyszenia "Starówka Płocka". Opisał w niej swoją pracę w pływaniu, a przede swoich bardzo licznych wychowanków.

Fot. Promocja książki "Styl dowolny" - Książnica Płocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE