Reklama

Oddział wstrzymał przyjęcia. Podejrzenie zakażenia u jednej z pacjentek

Opublikowano:
Autor:

Oddział wstrzymał przyjęcia. Podejrzenie zakażenia u jednej z pacjentek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział chorób wewnętrznych póki co wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów, ale nie jest całkowicie zamknięty. Decyzję podjęto ze względu na podejrzenie zakażenia u jednej z pacjentek przebywających na oddziale.

Oddział chorób wewnętrznych póki co wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów, ale nie jest całkowicie zamknięty. Decyzję podjęto ze względu na podejrzenie zakażenia u jednej z pacjentek przebywających na oddziale. 

Póki co paniki w szpitalu nie ma, choć zamknięty jest do końca tygodnia jest oddział chorób płucnych. Od pacjenta zakaziło się dwóch lekarzy i pielęgniarka, pozostały personel czeka na wyniki testu. To jednak osobne pawilony, kilkadziesiąt metrów od budynku głównego. 

[ZT]26477[/ZT]

Dyrektor Stanisław Kwiatkowski od marca podkreślał, że najważniejsze jest, aby wirus nie dostał się do budynku głównego. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że u jednej z pacjentek wystąpiło podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Nasze informacje potwierdził dyrektor Kwiatkowski. 

- Oddział chorób wewnętrznych wstrzymał przyjęcia - mówi dyrektor. - Jedna z pacjentek ma podejrzenie zakażenia koronawirusem. 

Pacjentka przebywa w izolatce, które są na każdym oddziale. Kobieta miała pobrany wymaz do badań, czeka na wynik. Ten powinien przyjść w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu godzin. 

- Personel jest powiadomiony. Dochowujemy wszystkich procedur - podkreśla dyrektor. 

Niewykluczone, że wynik będzie jeszcze dziś. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE