Reklama

Od początku roku w wypadkach zginęło 13 osób

Opublikowano:
Autor:

Od początku roku w wypadkach zginęło 13 osób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku i powiecie płockim doszło do 115 zdarzeń drogowych, gdzie podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W tych zdarzeniach śmierć poniosło 13 osób, a 134 zostało rannych.

W Płocku i powiecie płockim doszło do 115 zdarzeń drogowych, gdzie podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W tych zdarzeniach śmierć poniosło 13 osób, a 134 zostało rannych. 

Ponieważ sytuacja na drogach naszego regionu nie jest zadowalająca, policja podejmuje szereg działań, mających poprawić bezpieczeństwo podróżujących. Dzisiaj prowadzone są działania pod nazwą „Noga z gazu!”

- Celem działań jest uświadomienie kierującym, jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu - wyjaśnia rzecznik prasowy KMP Krzysztof Piasek.

Jak dodaje, chodzi o to, by uświadamiać kierowcom, co wpływa na zatrważającą sytuację na drogach:  notoryczne łamanie przepisów: przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy. 

- W konsekwencji poprzez takie działania, policjanci mają nadzieję na zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla przekraczania dozwolonych prędkości przez kierowców - kończy rzecznik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE