Reklama

Nowy szalet otwarty. Nazywa się dumnie

Opublikowano:
Autor:

Nowy szalet otwarty. Nazywa się dumnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łazienki Grodzkie - tak dumnie nazwano szalet miejski w dwupiętrowej kamienicy w samym sercu starówki. Cieszymy się bardzo, że z reprezentacyjnej części miasta znikną tym samym paskudne plastikowe kibelki i mamy tylko nadzieję, że nazwa nie zmyli turystów, którzy po „Łazienkach Grodzkich” mogliby spodziewać się uroczego pałacyku na wodzie.

Łazienki Grodzkie - tak dumnie nazwano szalet miejski w dwupiętrowej kamienicy w samym sercu starówki. Cieszymy się bardzo, że z reprezentacyjnej części miasta znikną tym samym paskudne plastikowe kibelki i mamy tylko nadzieję, że nazwa nie zmyli turystów, którzy po „Łazienkach Grodzkich” mogliby spodziewać się uroczego pałacyku na wodzie. 

To bardzo dobra wiadomość - zakończenie adaptacji, choć z kilkutygodniowym poślizgiem, oznacza wszak, że koniec plastikowych przenośnych toalet, które ustawione beztrosko pośrodku zabytkowej starówki bynajmniej nie dodawały szyku Staremu Miastu. Paskudne toi toie straszyły tam od lat i kolejnym ekipom nie udawało się sprostać tak podstawowym potrzebom. 

Teraz wreszcie udało się rozwiązać ten problem - Agencja Rewitalizacji Starówki za 600 tys. zł wyremontowała dwupiętrową kamienicę na rogu  Grodzkiej i Jerozolimskiej. 

Zgodnie z zapowiedziami, na parterze mieści się toaleta dla niepełnosprawnych, a także przewijak dla matek z dziećmi, na pierwszym piętrze - ubikacje i kabiny prysznicowe dla pań, a na drugim piętrze - dla panów. Przy barierkach wykorzystano szklane elementy, na półpiętrach ściany pokryły fototapety - zdjęcia ul. Grodzkiej. Kafelki nawiązują do zabytkowego charakteru tej części miasta.

Jak dziś poinformował Hubert Woźniak, z toalety można już korzystać. Wejściem steruje kołowrotek, obok trzeba uiścić opłatę - za skorzystanie z ubikacji zapłacimy złotówkę, a za prysznic - 5 zł. Ratusz poinformował również, że znajdujący się w kamienicy przed remontem zakład szewski został przeniesiony na sąsiednią ul. Jerozolimską i tam już pozostanie, natomiast punkt gastronomiczny lada dzień wróci na ul. Grodzką 1.

Fot. Portal Płock, UMP

Czytaj też: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE