Reklama

Nowy szalet na starówce. I remont starych

Opublikowano:
Autor:

Nowy szalet na starówce. I remont starych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wygląda na to, że władze miasta wzięły sobie do serca fizjologiczne potrzeby płocczan - oba miejskie szalety mają zostać wyremontowane, a przy starówce zostanie wybudowany nowy taki przybytek. A wtedy nareszcie znikną plastikowe toi toie pasujące do starówki jak pięść do nosa.

Wygląda na to, że władze miasta wzięły sobie do serca fizjologiczne potrzeby płocczan - oba miejskie szalety mają zostać wyremontowane, a przy starówce zostanie wybudowany nowy taki przybytek. A wtedy nareszcie znikną plastikowe toi toie pasujące do starówki jak pięść do nosa.

Każdy płocczanin wie, że szalet miejski to w Płocku towar deficytowy, niektórzy przyzwyczaili się już do myśli, że w razie nagłej potrzeby może być  nieciekawie - w mieście mamy całe dwie toalety publiczne. Więc hipotetycznie, gdyby każdy płocczanin chciał skorzystać z jednej z nich, oblężenie wynosiłoby jakieś 60 tysięcy osób dziennie. 

O każdej porze dnia i nocy otwarte są za to jaskrawoniebieskie toi toie ustawione w samym sercu miasta, czyli na płockiej starówce, kilka kroków od ratusza,  od lat psujące zdjęcia np. z Jarmarku Tumskiego, Półmaratonu Dwóch Mostów czy innych imprez na Starym Rynku.

Drugą kadencję władze miasta zamierzają rozpocząć najwyraźniej od zajęcia się wstydliwym problemem. Choć projekt budowy szaletów przegrał w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego z innymi pomysłami mieszkańców, Ratusz zamierza sam wziąć byka zza rogi i wybudować nowy szalet przy Starym Rynku albo w jego pobliżu. - Lokalizacja w rejonie Starego Miasta  musi być jednak uzgodniona z Miejskim Konserwatorem Zabytków - zapowiada biuro prasowe Ratusza. - Ponadto warunki przyłączenia muszą wydać Wodociągi Płockie i Energa Operator.

Ratusz ku naszej uciesze zapowiada, że gdy powstaną nowe toalety, plastikowe kibelki (stojące przez lata - przypomnijmy - niemal pod samym nosem biura konserwatora zabytków!) znikną z placu na zawsze. Trzymamy kciuki, by nie zostały aby przeniesione w inną, równie reprezentacyjną część miasta, jak nie przymierzając kibelek na Górkach. Inna równie atrakcyjna lokalizacja, którą można by oszpecić przenośnymi kabinami, to chyba tylko Tumy - ale mamy nadzieję, że taki koncept nie wpadnie nikomu do głowy!

Wszak tuż obok jest szalet miejski, vis a vis sądu. I tu kolejna dobra wiadomość - otóż, jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ratusza, jeszcze w tym roku planowany jest remont szaletów przy pl. Narutowicza oraz przy Królewieckiej  naprzeciiwko Antypodkowy.

- W szalecie przy pl. Narutowicza będą wykonywane roboty polegające na wymianie ścianek działowych i stolarki drzwiowej kabin sanitarnych, wykonanie nowych tynków wewnętrznych, oraz wymiana instalacji wodno – kanalizacyjnej ( wraz z armaturą) - zapowiada Ratusz.

Większego remontu wymaga szalet w rejonie Nowego Rynku. - Ze względu na przeciekający strop konieczne jest zdjęcie warstwy ziemi ułożonej na stropie, ułożenie nowych izolacji i ponowne przykrycie ziemią - wyjaśniają urzędnicy. - Ponadto remontu wymagają ścianki działowe, instalacja elektryczna oraz instalacja wodno – kanalizacyjna (wraz z armaturą).

Jak już pisaliśmy, na toalety w tym roku zaplanowano 100 tys. zł.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE