Reklama

Nowy lampart w zoo. Będą lamparciątka?

Opublikowano:
Autor:

Nowy lampart w zoo. Będą lamparciątka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płockie zoo postarało się o absztyfikanta dla starzejącej się powoli Surahy. Czy młodzian będzie dzielnie smalił cholewy do 7-letniej samicy lamparta perskiego? Czy ona odpowie na zaloty i będą z tego dzieci? Kciuki za powodzenie trzyma koordynator zagrożonego gatunku.

Płockie zoo postarało się o absztyfikanta dla starzejącej się powoli Surahy. Czy młodzian będzie dzielnie smalił cholewy do 7-letniej samicy lamparta perskiego? Czy ona odpowie na zaloty i będą z tego dzieci? Kciuki za powodzenie trzyma koordynator zagrożonego gatunku.

Lampart perski nazywany dumnie Orlando przyjechał do nas w piątek z Parku Dzikich Kotów w Nesles pod Paryżem. Nakrapiany kocur ma dopiero 1,5 roku, ale wszyscy mają nadzieję, że różnica wieku między nim a mieszkającą w naszym zoo 7-letnią Saurahą nie stanie na drodze szczęściu lampartów. - Lamparty perskie są gatunkiem zagrożonym, dlatego jego przybycie do nas było poprzedzone decyzją koordynatora - wyjaśnia Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo.

Orlando to nie jedyny nowy mieszkaniec naszego zoo. Płocki ogród w roli swatki sprawdził się również w przypadku dotąd samotnego samca tukana tęczodziobego, sprowadzając mu samicę. - Tego niezwykle barwnego ptaka otrzymaliśmy z Parku Ptaków Villars les Dombes - informuje Magdalena Kowalkowska. - Samica dołączyła już do mieszkającego u nas samca. Mamy dużą nadzieje, iż para doczeka się potomstwa, tym bardziej, iż samica już kilkakrotnie odchowywała swoje młode.

Nowych mieszkańców ma także pawilon z gadami - do gadziej ekipy dołączył samiec i trzy samice boa Dumerila, przekazane nam przez zoo w Lyonie. Ten naziemny gatunek węża jest endemitem, gdyż występuje jedynie na Madagaskarze.

- Przybycie wszystkich zwierząt zawdzięczamy firmie Budmat Auto, która już po raz drugi umożliwiła transport nowych mieszkańców do płockiego zoo - dziękuje ogród. - Firma Budmat Auto została również honorowym opiekunem lamparta perskiego o imieniu Orlando.

Ostatnio swoim samochodem ciężarowym Budmat Auto przywiózł też nowego lwa, Zajął miejsce Bączka, który miesiąc temu odszedł do krainy wiecznych łowów.

Fot. zoo

Czytaj też: Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE