Reklama

Nowoczesne metody nauczania. Konferencja w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesne metody nauczania. Konferencja w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skrót STEAM pochodzi od angielskich odpowiedników słów nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka. To metoda nauczania, łącząca te dziedziny. Nauczyciele i dyrektorzy szkół mogą się o niej dowiedzieć więcej, przychodząc na konferencję naukową.

Skrót STEAM pochodzi od angielskich odpowiedników słów nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka. To metoda nauczania, łącząca te dziedziny. Nauczyciele i dyrektorzy szkół mogą się o niej dowiedzieć więcej, przychodząc na konferencję naukową. 

Co się wydarzy, kiedy połączymy naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę? Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, jakie efekty przyniesie taka konsolidacja, odpowiedź znajdzie podczas konferencji „Zaprogramuj swoją przyszłość. STEAM-owe lekcje” organizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku. Patronat nad wydarzeniem objął Ambasador Finlandii oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Konferencja odbędzie się 21 października w płockim wydziale Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Gałczyńskiego 26). 

- Dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego będą mogli testować rozwiązania, wykorzystując iPady i roboty w przyjaznych dla edukacji wnętrzach wyposażonych zgodnie z fińskimi trendami. Celem konferencji jest przedstawienie międzynarodowych doświadczeń w korzystaniu z metodologii STEAM. Jak twierdzi prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Marlena Plebańska, autorka książki „STEAMowe lekcje” i jedna z prelegentek, metoda STEAM zachęca uczniów do bycia kimś innym niż konsumentami edukacji. STEAM stawia ucznia w roli badacza, odkrywcy, projektanta i wykonawcy, który wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę do tworzenia własnych rozwiązań, projektów i innowacji - mówią organizatorzy. 

Prelegenci: 

  • prof. Marlena Plebańska - STEAM Polska,
  • Tiina Malste - ISKU (Finlandia),
  • Małgorzata Szczepanik - APPLE,
  • Barbara Halska - Nauczyciel Roku 2014 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE