Reklama

Nowoczesna miała poprzeć Nowakowskiego w wyborach. Tymczasem...

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesna miała poprzeć Nowakowskiego w wyborach. Tymczasem... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesna i Platforma Obywatelska informowały w ogólnopolskich mediach, że razem pójdą do wyborów samorządowych. Tak miało być w Płocku. Tymczasem nic nie jest przesądzone.

Nowoczesna i Platforma Obywatelska informowały w ogólnopolskich mediach, że razem pójdą do wyborów samorządowych. Tak miało być w Płocku. Tymczasem nic nie jest przesądzone. 

W połowie kwietnia koalicja pomiędzy obiema partiami miała być już dogadana.

[ZT]18750[/ZT]

- Współpraca w wyborach samorządowych na Mazowszu pomiędzy Platformą Obywatelską a Nowoczesną stała się faktem. Wspólnym kandydatem na prezydenta miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Nasze hasło Koalicja Obywatelska. Razem wygramy wybory - napisała w połowie kwietnia na swoim Facebooku posłanka Elżbieta Gapińska.

[ZT]18807[/ZT]

Niemal w tym samym czasie w Płocku pojawił się Ryszard Petru. Mówił wówczas, że koalicja pomiędzy PO a Nowoczesną nie jest jeszcze przesądzona. 

- Póki co nie potwierdzam tej informacji, ani nie wykluczam poparcia Nowoczesnej dla kandydatury prezydenta, ale podkreślam dyplomatycznie, że kwestia ta nie jest jeszcze przesądzona - mówił Ryszard Petru.

Jak sprawa wygląda teraz? Bartosz Leszczyński, przewodniczący koła Nowoczesnej w Płocku podtrzymuje to stanowisko. Zapewnia, że dalej trwają rozmowy w tej sprawie. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Nowoczesna może poprzeć aktualnego prezydenta, może wystawić swojego kandydata, ale równie może iść do wyborów w innej koalicji, np. z SLD czy Wolnym Miastem Płock.

- Cały czas trwają rozmowy - mówi Bartosz Leszczyński. - Nowoczesna nie będzie przedmiotem w rękach Platformy Obywatelskiej. Musimy być podmiotem i pełnowartościowym koalicjantem. Na chwilę obecną poparcie i koalicja jest, ale bardzo ważne są jej szczegółowe warunki i wspólny program dla mieszkańców Płocka. 

Być może więcej będzie wiadomo w drugiej połowie maja. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE