Reklama

Reklama

Nowi żołnierze w płockim batalionie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: kpr. Cezary Okraszewski

Nowi żołnierze w płockim batalionie - Zdjęcie główne

foto kpr. Cezary Okraszewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przybywa terytorialsów. Szeregi 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej powiększyły się o 84 żołnierzy. Przysięgę wojskową złożyło 45 osób, pozostali to rezerwiści, którzy ostatnio odbyli szkolenie wyrównawcze.

Reklama

To były ważne dni dla nowych żołnierzy, Już wiedzą jak strzelać z karabinka, taktycznie poruszać się w terenie i opatrywać rany postrzałowe. 

- Nowi terytorialsi przez ostatnie dni szkolili się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Ponad połowa z nich, bo aż 45 ochotników to osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z wojskiem. Przez 16 dni szkolili się w Wędrzynie poznając tajniki sztuki wojskowej - informuje kpr. Cezary Okraszewski z 64. batalionu lekkiej piechoty w Płocku, wchodzącego w skład 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Oba szkolenia – podstawowe i wyrównawcze – zakończyły się „pętlą taktyczną”, czyli egzaminem sprawdzającym całość zdobytej wiedzy oraz przepustką do dalszych etapów szkolenia w WOT.

Kilka dni temu na placu apelowym OSWL w Wędrzynie w Lubuskiem odbyła się uroczysta przysięga wojskowa, niestety - ze względu na koronawirusa - bez udziału rodzin. Za podjęcie trudu i chęć służby Ojczyźnie nowo przyjętym terytorialsom dziękował płk Witold Bubak – dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

- Musicie pamiętać, że przysięga wojskowa to nie tylko pełna wzruszeń uroczystość. To przede wszystkim chwila, w której zobowiązujecie się do wiernej służby Ojczyźnie – nawet za cenę zdrowia i życia. To chwila, która na zawsze zmieni wasze życie - mówił płk Bubak.

Podkreślił, że nie tylko słowami, ale przede wszystkim czynami żołnierze pokazywać będą , w czym przejawia się miłość do Ojczyzny: tej małej – miejscowości, gmin, powiatów – i tej wielkiej, którą jest Rzeczpospolita Polska.

Nikt ze szkolących nie poddał się, szkolenie podstawowe i wyrównawcze ukończyli wszyscy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy