Reklama

Nowi lokatorzy mogą wstawiać meble. Klucze do mieszkań rozdane

Opublikowano:
Autor:

Nowi lokatorzy mogą wstawiać meble. Klucze do mieszkań rozdane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W bloku przy Padlewskiego 6 będzie bardzo rodzinnie. Niemal każdy, to się tam wprowadził, ma już pociechy, a teraz także klucze do mieszkania w ramach programu „Mieszkania na start” i może zacząć myśleć o urządzeniu wolnej przestrzeni.

W bloku przy Padlewskiego 6 będzie bardzo rodzinnie. Niemal każdy, to się tam wprowadził, ma już pociechy, a teraz także klucze do mieszkania w ramach programu „Mieszkania na start” i może zacząć myśleć o urządzeniu wolnej przestrzeni. 

W czwartek rozdano klucze do 16 mieszkań w przebudowanej starej kamienicy przy Padlewskiego 6. Za przedsięwzięcie odpowiadała spółka MTBS w oparciu o środki z budżetu i z Banku Gospodarstwa Krajowego. Koszt przebudowy wyniósł ponad 2 mln zł.

- Miasto korzysta z programu umożliwiającego pozyskanie bezzwrotnej pomocy finansowej od 2011 roku, to już siódmy zrealizowany wniosek – mówił Mirosław Bolimowski z BGK.

Przekazał list gratulacyjny. Wsparcie z BGK dla Płocka wyniosło jak dotąd około 20 mln zł. Dzięki programowi oddano ponad 240 mieszkań, 

- Przy ul. Padlewskiego powstały  mieszkania na wynajem, które mają pozwolić młody ludziom stanąć na nogi przez najbliższe pięć, a może i dziesięć lat – przypominał prezydent Andrzej Nowakowski.

Po pierwszych pięciu latach można okres wynajmu przedłużyć na kolejne pięć lat. Przy uchwalaniu zasad programu uznano, że to wystarczający czas, aby młodzi ludzie zdołali się usamodzielnić.

Nowi lokatorzy korzystali z dni otwartych.

- Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda mieszkanie i wypowiedzieć się, czy przyjmujemy tę ofertę – mówiła nam jedna z lokatorek.

Wcześniej musieli spełnić kryteria z programu „Mieszkania na start”, następnie punkty sumowano i powstał ranking. Wyłonione w ten sposób osoby były poproszone o podanie metrażu, jaki ich interesował (zależy także od liczby osób) i na którym piętrze. Do końca września 2016 roku składano wnioski.

- Moja siostra dostała kawalerkę w bloku na Sienkiewicza, też z programu „Mieszkania na start”. Z okna widzi zakład karny. Kiedy podchodzi do okna, to niektórzy jej machają – śmieje się płocczanka. - W tamtym bloku mają o tyle dobrze, że są miejsca parkingowe.

Stara kamienica przy Padlewskiego była zbudowana z czerwonej cegły, teraz te cegły można zobaczyć tylko w piwnicy. Lokale na piętrach różnią się metrażem (od 28 do 48 metrów kwadratowych), w łazienkach są już prysznice, ściany pomalowane, nowiutkie okna, kuchnia z piekarnikiem i zlew w aneksach kuchennych (które w niektórych lokalach nadają się na dużą jadalnię lub pokój dzienny), płytki i panele na podłodze. Na samej górze jak na typowym poddaszu, z widokiem na niebo i korony drzew. Jedynie balkony są raczej symboliczne, nie da rady wyjść. To raczej większe okno z przymocowaną balustradą. Dla niektórych mieszkanie przy Padlewskiego oznacza przeprowadzkę z lewej na prawą stronę Wisły, - Będę miał teraz bliżej do pracy – dodaje mieszkaniec. Jego synek pokazuje, że chciałby mieć w pokoju obok swoje małe dziecięce królestwo na zabawki.

Kolejny blok z tego projektu przewidziano przy ul. Kleeberga, także przy wsparciu z BGK. W przyszłym roku Ratusz planuje oddanie 68 mieszkań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE