Reklama

Nowe pogotowie. Pierwszy dzień i od razu kolejki

Opublikowano:
Autor:

Nowe pogotowie. Pierwszy dzień i od razu kolejki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 października można skorzystać z poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy Szpitalu Świętej Trójcy. Ci płocczanie, którzy zjawili się w niedzielę, na widok tylu osób w kolejce zastanawiali się, czy szybciej nie będzie jednak w placówce przy ul. Strzeleckiej.

Od 1 października można skorzystać z poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy Szpitalu Świętej Trójcy. Ci płocczanie, którzy zjawili się w niedzielę, na widok tylu osób w kolejce zastanawiali się, czy szybciej nie będzie w placówce przy ul. Strzeleckiej.

Kiedy przyszliśmy do poradni około godz. 17.00, w niewielkim korytarzu tuż za drzwiami wejściowymi w kolejce do lekarza czekało już około dziesięciu osób. Głównie mamy z małymi dziećmi i osoby starsze. Niektórzy zastanawiali się, czy nie ma też pogotowia działającego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marcina Kacprzaka. Pozostali od razu ich uprzedzali, że takiej możliwości po prostu nie ma. Co najwyżej można próbować w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego. Przypomnijmy, że oba płockie szpitale mają obowiązek od 1 października zapewnienia nocnej i świątecznej opieki medycznej, przyjęto jednak różne modele realizacji. Szpital na Winiarach ogłosił konkurs, w którym wygrał Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, z kolei Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej w miniony piątek ogłosił otworzenie nowej poradni w strukturach Szpitala Świętej Trójcy.

- W pierwszym dniu działania poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej z pomocy lekarskiej skorzystały 52 osoby - mówi nam Inga Kujawa-Zawadzka z PZOZ.

[ZT]16688[/ZT]

W poradni przy ul. Kościuszki 28 możemy liczyć na pomoc medyczną od poniedziałku do piątku w godz. 18.00 – 8.00, natomiast w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy przez całą dobę. Kontakt telefoniczny: (24) 364 51 61.

W punktach przy ul. Strzeleckiej i przy Kościuszki z bezpłatnej pomocy medycznej mogą korzystać osoby z ubezpieczeniem zdrowotnym. Niepotrzebne jest skierowanie od lekarza. Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) bądź telefonicznie. W dni ustawowo wolne od pracy po godz. 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE