Reklama

Nowe centrum tylko dla aut. A autobusy?

Opublikowano:
Autor:

Nowe centrum tylko dla aut. A autobusy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jaki sposób płocczanie, którzy nie mają samochodów, mogą się dostać do Leroy Merlin i Decathlonu? O uruchomienie połączenia autobusowego wożącego pasażerów do centrum handlowego zaapelował radny Wojciech Hetkowski.

W jaki sposób płocczanie, którzy nie mają samochodów, mogą się dostać do Leroy Merlin i Decathlonu? O uruchomienie połączenia autobusowego wożącego pasażerów do centrum handlowego zaapelował radny Wojciech Hetkowski.

Wiceprzewodniczący rady miasta w imieniu mieszkańców poprosił o włączenie centrum handlowego Graniczna w sieć połączeń komunikacyjnych, by i niezmotoryzowani płocczanie mogli bez przeszkód dostać się do nowych hipermarketów. Przy okazji - prosi radny - można by wreszcie pomyśleć o linii autobusowej, która jeździłaby przez most i pozwalała mieszkańcom lewobrzeżnej części Płocka na wygodne podróżowanie, o co zresztą dopominają się od dawna. Skorzystaliby również mieszkańcy Podolszyc, którzy mają działki na Radziwiu i teraz, by się do nich dostać, muszą tłuc się przez pół miasta.

Ale nie będzie łatwo. Jak wyjaśnia wiceprezydent Krzysztof Izmajłowicz, nie można puścić ruchu autobusowego przez teren centrum handlowego, ulicami wewnętrznymi, zresztą będącymi w zarządzie prywatnych właścicieli, bo nie są one przystosowane do ruchu autobusów… Jedyne, co można obiecać, to rozważenie, czy da się utworzyć nowy przystanek na wysokości stacji BP i po przeciwnej stronie. Zastępca prezydenta przypomina też, że od prawie dwóch lat mostem Solidarności jeżdżą autobusy linii nr 2.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii:

Decathlon już otwarty

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE