Reklama

Nowe biuro posłów... ze Szczecina i Torunia

Opublikowano:
Autor:

Nowe biuro posłów... ze Szczecina i Torunia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć Nowoczesna nie ma w sejmie swoich reprezentantów z naszego okręgu, dwoje posłów tej partii - Joanna Scheuring-Wielgus z Torunia i Piotr Misiło ze Szczecina otworzyło w Płocku wspólne biuro poselskie. Oboje przyznają, że ich związki z Płockiem są dość luźne.

Choć Nowoczesna nie ma w sejmie swoich reprezentantów z naszego okręgu, dwoje posłów tej partii - Joanna Scheuring-Wielgus z Torunia i Piotr Misiło ze Szczecina otworzyło w Płocku wspólne biuro poselskie. Oboje przyznają, że ich związki z Płockiem są dość luźne.

Otwarcie biura poselskiego przedstawicieli Nowoczesnej, które mieści się w budynku Rodos przy Armii Krajowej na Zielonym Jarze, poprzedziła konferencja prasowa. Jak mówili na spotkaniu z dziennikarzami posłowie ugrupowania, które w sejmowych ławach reprezentowane jest przez 28 osób, partia Ryszarda Petru chce mieć filie biur poselskich we wszystkich okręgach, w których nie dostała się do sejmu.

Nie ukrywano, że partia ma apetyt na start w wyborach samorządowych. - Chcemy być alternatywą dla PiS i PSL, które z tego, co nam wiadomo, są mocne w tym okręgu - zapowiadał Misiło.

W Płocku Nowoczesną ma reprezentować Joanna Scheuring-Wielgus i Piotr Misiło. Oboje przedstawili się pokrótce płocczanom  - wiceprzewodnicząca klubu poselskiego Nowoczesnej jako osoba związana z kulturą, która interesują również sprawy związane z samorządem (zastępuje przewodniczącego sejmowej komisji ds. samorządu terytorialnego i polityki regionalnej), a poseł Misiło jako osoba mająca doświadczenie w sprawach gospodarczych i branży medialnej. 

Płock? Audioriver, dżinsy i szczypiorniak

Przyznawali, że ich związki z Płockiem są  - delikatnie mówiąc - dość luźne. -  W lipcu bawiłam się na Audioriver, a jako licealistka przyjeżdżałam do sklepu po dżinsy Levi’sa - mówiła pół żartem pół serio Joanna Scheuring -Wielgus. Jej kolega z sejmowych ław chwalił szczypiorniaka, którego jest fanem.

W jaki sposób chcą zatem działać na rzecz Płocka? - chcieliśmy wiedzieć.

- Oczywiście, mógłbym teraz Państwa zapewnić, że będziemy walczyć o obwodnicę, ale chcemy postąpić trochę inaczej - odpowiedział poseł Nowoczesnej, zapowiadając konsultacje społeczne. Ich wyniki chcą przedstawić  na jesieni.

Posłowie zachęcali płocczan i samorządowców, również tych związanych z PiS, by sami się do nich zgłaszali. - Będziemy składać interpelacje - obiecywali.

O czym rozmawiano z prezydentem Płocka?

Dziennikarzy interesował zwłaszcza temat rozmowy szefowej płockich struktur Małgorzaty Kamińskiej z Andrzejem Nowakowskim, prezydentem Płocka, a jednocześnie szefem płockiej PO. - Rozmowa miała charakter kurtuazyjny, zaprosiliśmy pana prezydenta na dzisiejsze otwarcie biura poselskiego - mówiła Małgorzata Kamińska.

Dopytywana przyznała, że rozmowa dotyczyła „problemów Płocka”, przede wszystkim zmniejszenia wsparcia finansowego przez Orlen.

Dodajmy, że wbrew oczekiwaniom Andrzej Nowakowski nie pojawił się na otwarciu biura. - Zatrzymały mnie obowiązki - wyjaśniał w rozmowie z nami. - Ale jestem otwarty na współpracę ze wszystkimi parlamentarzystami, którzy zadeklarują taką chęć. Może ci państwo przyjdą na spotkanie - nawiązał do zlekceważenia przez parlamentarzystów z naszego okręgu ponawianych dwukrotnie zaproszeń do rozmów na temat Płocka (prym w unikaniu ich wiodą przede wszystkim posłowie partii rządzącej - na spotkaniu zjawił się jedynie związany z Sochaczewem poseł PiS Maciej Małecki).

Przedstawiciele partii Ryszarda Petru nawiązywali też do polityki krajowej, wyrażając zaniepokojenie skutkami rządów PiS, m.in. obecną sytuacją Polski w Unii Europejskiej, którą poseł Misiło określił jako „koszmarną”. Posłanka przyznała z kolei, że PiS ku jej zaskoczeniu „szanuje pracę ruchów miejskich” bardziej niż PO. Posłowie zaprosili płocczan do Warszawy na zbliżający się marsz opozycji w obronie konstytucji.

Posłowie zamierzają być dostępni dla  płocczan mniej więcej raz w miesiącu. Częściej w biurze będą urzędowali ich asystenci (jeszcze nie ustalono, w które dni tygodnia). Kontakt jest możliwy pod nr telefonu 575 750 780, a także za pośrednictwem Facebooka i stron internetowych: www.poseł.misiło.pl oraz www.joannasw.pl.

Przypomnijmy: w ostatnich wyborach parlamentarnych Nowoczesnej nie udało się uzyskać żadnego z mandatów w naszym okręgu wyborczym. Nasz region z Płockiem i Ciechanowem na czele ma w sejmie sześcioro reprezentantów z PiS, dwoje z PO i po jednym z PSL i Kukiz’15. 

Od lewej stoją Piotr Misiło, Joanna Scheuring-Wielgus, Marcin Podsędek i Małgorzata Kamińska, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE