Reklama

Nowe autobusy z ładowarkami do telefonu. Ogłoszono przetarg

Opublikowano:
Autor:

Nowe autobusy z ładowarkami do telefonu. Ogłoszono przetarg  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska przymierza się do zakupu 13 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów, w tym trzech przegubowych.

Komunikacja Miejska przymierza się do zakupu 13 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów, w tym trzech przegubowych. A co najciekawsze, w opisie zamówienia znalazł się punkt o umieszczeniu w autobusach ładowarek USB, dzięki którym podróżni podładują sobie telefon. 

Zgodnie z opisem zamówienia miejska spółka jest zainteresowana zakupem 10 autobusów o długości od 11,5 do 12,5 metra przystosowanych do przewozu 85 pasażerów (z 28 miejscami siedzącymi) oraz trzema autobusami przegubowymi o długości od 17,5 do 18,75 metra, zdolnych pomieścić minimum 140 pasażerów (w tym 38 miejsc siedzących). Wszystkie autobusy powinny być wyposażone w silnik wysokoprężny spełniający normę emisji zanieczyszczeń nie niższą niż Euro 6.

Siedzenia dla pasażerów mają mieć budowę modułową z uchwytami przy siedzeniach. Wśród wymogów wyszczególniono m.in. podłogę wyłożoną wykładziną antypoślizgową, wszystkie szersze okna po bokach pojazdu otwierane, w dachu wywietrzniki sterowane elektrycznie ze stanowiska kierowcy, zamykane automatycznie po włączeniu klimatyzacji w przestrzeni pasażerskiej i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Kierowca będzie mógł włączyć lub wyłączyć ogrzewanie i klimatyzację. Należy uwzględnić minimum jedno miejsce na wózek dziecięcy i na wózek inwalidzki.  Pamiętajmy też o tzw. "'ciepłym guziku", dlatego drzwi jeden z wymogów odnosi się do automatycznego otwierania drzwi wszystkich jednocześnie lub każdego indywidualnie po naciśnięciu zielonego przycisku z napisem "drzwi" przez pasażera. Czerwonym przyciskiem z napisem „Stop” sygnalizuje się przystanek na żądanie.

Ciekawostką jest punkt o zamontowaniu w autobusach ładowarek USB dla pasażerów (trzy sztuki w mniejszych autobusach i pięć sztuk w przegubowych) zabezpieczonych przed ewentualnym zabrudzeniem. Były już podobne pomysły zgłaszane przez radnych. 

[ZT]11613[/ZT]

[ZT]9724[/ZT]

Do emisji reklam spółka wymaga od dostawcy autobusów odpowiedniego systemu wraz z monitorami, za konieczne uznano również głośniki (w mniejszych pojazdach przynajmniej cztery, w większych sześć). Do tego pełen monitoring (obraz z kamer zawierałby szereg danych: datę, czas, pozycję GPS, przystanek, numer linii, prędkość pojazdu, numer kamery, numer pojazdu), kasowniki i biletomaty (akurat te Komunikacja Miejska zamierza zamontować we własnym zakresie, podobnie jak autokomputer sterujący urządzeniami w autobusie). Kierowca połączy się z dyspozytorem korzystając z radiotelefonu pokładowego.

Komunikacja Miejska zamierza czekać na oferty do 15 maja. Przy ocenie zamierza wziąć pod uwagę cenę (60 proc.), warunki gwarancji całopojazdowej (20 proc.) oraz parametry techniczne (20 proc.).  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE