Reklama

Nowe auta dla policji. Za milion zł [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe auta dla policji. Za milion zł [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 15 nowych radiowozów ma do dyspozycji płocka policja. Wśród nowych aut są kie, skody yeti, dacie duster i jeden opel astra.

Aż 15 nowych radiowozów ma do dyspozycji płocka policja. Wśród nowych aut są kie, skody yeti, dacie duster i jeden opel astra.

Do tej pory płoccy policjanci jeździli 63 radiowozami, teraz liczba policyjnych aut zwiększyła się o 15 samochodów.  Rząd lśniących aut przekazano z wielką pompą wczoraj, w środę w obecności kilkunastu oficjeli na czele z władzami miasta i powiatu, a także gminy Drobin, komendantami płockiej policji i straży miejskiej oraz przedstawicielami Fundacji Orlen Dar Serca. Wszystkie te instytucje złożyły się na 15 nowych radiowozów. - Program współfinansowania środków transportu dla mundurowych zakłada, że 50 proc. kwoty zapłaciła Komenda Główna Policji, a drugą połowę - samorządy, fundacje i stowarzyszenia - mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Z nowych aut będą korzystać policjanci z płockiej drogówki, a także funkcjonariusze z posterunków policji w Starej Białej, Drobinie i Radzanowie.  

Od Rafała Sułeckiego z Wojewódzkiej Komendy Policji w Radomiu dowiedzieliśmy się, że 15 samochodów kosztowało łącznie 950 tys. zł. Komenda Główna zapłaciła za nie 475 tys. zł.

Jak informuje biuro prasowe koncernu, trzy z nowych samochodów w całości sfinansował Orlen, a na trzy kolejne złożył się z pozostałymi podmiotami.  Biuro prasowe przypomina, to nie jest pierwszy raz, gdy koncern poprzez Fundację Orlen Dar Serca wsparł płocką policję. Do tej pory przekazał darowizny m.in. w postaci samochodów, zestawów informatycznych, kart paliwowych oraz środki finansowe na zakup serwerów służących wdrożeniu w jednostkach organizacyjnych garnizonu mazowieckiego systemu Elektronicznej Książki Służby Dyżurnego, współpracującej jednocześnie z Rejestrem Spraw o Wykroczenie.

Głośnym echem odbiło się również przekazanie przed trzema laty płockiej policji luksusowego, bardzo drogiego w utrzymaniu Audi S8, które pali jak smok. Niedługo później auto warte wówczas ok. 800 tys. zł pojechało do Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Fot. KMP Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE