Reklama

Nowa klasa w szkole. O profilu tanecznym

Opublikowano:
Autor:

Nowa klasa w szkole. O profilu tanecznym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od września młodzi płocczanie mogą się uczyć w klasie o bardzo nietypowym profilu. W podstawówce na Podolszycach Północ powstaje klasa taneczna. Obecnie poszukiwani są jednak tylko chłopcy - to od nich zależy, czy klasa w ogóle powstanie.

Od września młodzi płocczanie mogą się uczyć w klasie o bardzo nietypowym profilu. W podstawówce na Podolszycach Północ powstaje klasa taneczna. Obecnie poszukiwani są jednak tylko chłopcy - to od nich zależy, czy klasa w ogóle powstanie.

Klasa taneczna w Szkole Podstawowej nr 23 rusza we wrześniu, ale już od kilku tygodni trwają przygotowania do jej powstania. - Nauka tańca stała się teraz bardzo modna, a wpływ sportu na rozwój fizyczny i psychiczny młodego człowieka jest nie do przecenienia, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tej innowacji w naszej szkole - mówiła nam wicedyrektorka podstawówki Aldona Fijałkowska.

A że rosną nam kolejne pokolenia garbatych małolatów ślęczących całe dnie jak nie przed monitorem komputera, to z nosami w komórkach, i których jedyny wysiłek ogranicza się do klikania myszką, to każda tego typu inicjatywa  jest cenna.

Program opracował Tomasz Kadylak, który będzie prowadził zajęcia z tańca w wymiarze trzech godzin tygodniowo.-  Program został zakwalifikowany jako innowacja pedagogiczna i , przynajmniej na razie, obejmuje pierwszy etap kształcenia, czyli klasy I-III - wyjaśnia Aldona Fijałkowska. - W klasie tanecznej przedmiot "taniec towarzyski" będzie na stałe umieszczony w planie lekcyjnym uczniów, a uczestnictwo w tych lekcjach jest obowiązkowe dla każdego ucznia tej klasy.

Aby dostać się do klasy od przyszłego roku, uczniowie w wieku 6-7 lat muszą pomyślnie przejść test predyspozycji. Pierwszy nabór odbył się w kwietniu, sęk w tym, że zdecydowanie więcej kilkuletnich dziewczynek chce tańczyć walca czy salsę niż chłopców.  - Wstępnie wyłoniliśmy 12 dziewcząt  i 8 chłopców, ale docelowo klasa ma liczyć 24 uczniów - wyjaśnia wicedyrektorka szkoły.

Musi być po równo, by stworzyć 12 par, dlatego w czwartek 7 maja zaplanowano nabór uzupełniający dla chłopców. Test polega na wykonaniu testów sprawności ogólnej i predyspozycji do tańca. Spotkanie odbędzie się 7 maja o godz. 17.00 w gabinecie wicedyrektorki szkoły (parter, segment A).

Fot. Marek Konarski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE