Reklama

Nikt nie chce mówić o patriotyzmie?

Opublikowano:
Autor:

Nikt nie chce mówić o patriotyzmie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaledwie kilkanaście osób przyszło wczoraj na drugą konferencję o wolności zorganizowaną w Płocku przez Stowarzyszenie Prawa Strona Płocka i Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej.

Zaledwie kilkanaście osób przyszło wczoraj na drugą konferencję o wolności zorganizowaną w Płocku przez Stowarzyszenie Prawa Strona Płocka i Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej.

Trzy miesiące temu odbyła się pierwsza konferencja, tematem były „Zagrożenia dla wolności słowa w Polsce". Frekwencja także nie powalała, ale jednak była wyższa niż podczas sobotniego spotkania. Na pierwszej konferencji wystąpili: Łukasz Warzecha - redaktor, publicysta, dziennikarz, komentator dziennika „Fakt”, Michał Sosnowski - Prezes Stowarzyszenia Kibiców Wisły Płock oraz Robert Frycz - twórca strony internetowej antykomor.pl.

Tym razem w gmachu Politechniki Warszawskiej przy Jachowicza zjawili się: Tomasz Terlikowski - dziennikarz, filozof, publicysta, pisarz, redaktor naczelny portalu fronda.pl i kwartalnika Fronda, Marian Piłka – prawicowy polityk, poseł oraz Wojciech Woźniak - opozycjonista antykomunistyczny, działacz Federacji Młodzieży Walczącej.

Sobotni temat to „Wolność wyrażania postaw patriotycznych w Polsce”. Spotkanie skierowane było głównie do młodzieży, a właśnie jej zabrakło. Ale i tak konferencja trwała blisko trzy godziny! - Niska frekwencja w moim przekonaniu świadczy również o braku patriotyzmu – ocenił jeden z uczestników.

Czy dziś łatwo być patriotą? Jak dziś powinien wyglądać patriotyzm? W szkole tego nie uczą. Jaki patriotyzm był w latach 80. ubiegłego wieku? Właśnie o szerokim pojęciu patriotyzmu opowiadali zaproszeni goście. Po raz kolejny w Płocku Tomasz Terlikowski przekonywał, że kolejne pokolenie może nie mieć wysokich emerytur z powodu niskiego przyrostu demograficznego.

fot. KWIS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE