Reklama

Nie będzie driftu. Budmat zawiesza projekt

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie driftu. Budmat zawiesza projekt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku nie odbędzie się najważniejsza impreza motoryzacyjna w Płocku - Budmat Drift Show. Dlaczego?

W tym roku nie odbędzie się najważniejsza impreza motoryzacyjna w Płocku - Budmat Drift Show. Dlaczego?

Pierwszy Budmat Drift Show jako jedna z kluczowych rund Driftingowych Mistrzostw Polski odbył się dwa lata temu przy Orlen Arenie. Drugi  - też przy Orlen Arenie.  Rozczarują się ci, którzy mogli się  spodziewać trzeciej edycji w tym samym miejscu i tego, że widowiskowa impreza z piskiem opon i zapachem palonej gumy wpisze się na stałe w kalendarz letnich imprez.

Jak dziś poinformowała Agnieszka Korolczuk z Budmatu, choć płockie zawody zaliczono do europejskiej ligi Drift AllStars i nagrodzono nagrodą w kategorii "Najlepszego Driftingowego Eventu Roku 2013", w tym roku zostają zawieszone. - Te ogromne wyróżnienia  każdemu organizatorowi kazałyby wysoko podnieść poprzeczkę przy realizacji kolejnej edycji - wyjaśnia firma. -   Niestety, w Płocku nie znajdujemy już wystarczających możliwości, aby móc zorganizować Budmat Drift Show na jeszcze wyższym poziomie.

Firma podkreśla przy tym, że choć pomoc ze strony miasta i Orlen Areny w organizacji zawodów wokół hali, była "nieoceniona", lokowanie kolejnej rundy Driftingowych Mistrzostw  Polski i Europy w tym samym miejscu, odtwarzając dokładnie ten sam tor jazdy zawodów, nie bardzo sprzyja podwyższaniu atrakcyjności i rangi zawodów.

 - W związku z powyższym postanowiliśmy w sezonie driftingowym 2014 odstąpić od organizacji zawodów w Płocku, a czas ten poświęcimy na planowanie działań i szukanie możliwości dla profesjonalnego rozwoju sportów motorowych – w tym szczególnie driftu, w naszym regionie - zapowiada Budmat.

Co na to prezydent? - Z żalem przyjąłem tę informację, zawsze chętnie wspieramy jako miasto tego typu ciekawe przedsięwzięcia  - przyznaje Andrzej Nowakowski. - Podobnie jak Piknik Lotniczy czy Jarmark Tumski. Ale miasto samo, bez takiego partnera jak Budmat, jak Aeroklub, czy jak Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego nie jest w stanie zorganizować tego typu  imprezy. Niezbędne jest zaangażowanie, wiedza, doświadczenie i zapał tej drugiej strony. A w przypadku Budmat Drift Show - również zaangażowanie finansowe, bo miasto tę imprezę tylko wspierało, nie finansowało jej.


Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE