Reklama

Następne podejście do budowy wodnej atrakcji na Podolszycach

Opublikowano:
Autor:

Następne podejście do budowy wodnej atrakcji na Podolszycach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery przetargi i bez powodzenia. Ratusz jednak nie daje za wygraną i ogłosił właśnie piąty przetarg na budowę wodnego placu zabaw na terenie Parku Północnego na Podolszycach Północ. Czy tym razem się uda? Nawet przy założeniu, że uda się wyłonić wykonawcę, projekt z budżetu obywatelskiego i tak doczekałby się finiszu już w pierwszej połowie 2019 r.

Cztery przetargi i bez powodzenia. Ratusz jednak nie daje za wygraną i ogłosił właśnie piąty przetarg na budowę wodnego placu zabaw na terenie Parku Północnego na Podolszycach Północ. Czy tym razem się uda? Nawet przy założeniu, że uda się wyłonić wykonawcę, projekt z budżetu obywatelskiego i tak doczekałby się finiszu już w pierwszej połowie 2019 r.

W budżecie miasta na przedsięwzięcie zarezerwowano ok. 1,6 mln zł. Do przetargów, które ogłaszało miasto, albo nikt się nie zgłaszał, albo wykonawcy składali dużo droższe oferty. Powiedzenie, ze do trzech razy sztuka akurat w tym przypadku jest nieaktualne. Ratusz postanowił spróbować jeszcze raz. Może więc za piątym podejściem coś w tej sprawie wreszcie drgnie...

Wodny plac zabaw - przypomnijmy - miałby powstać w centralnej części Parku Północnego. To w zasadzie żelbetowa płyta o nieregularnym kształcie (wymiary to 13,75x28,05m)  z 20 zestawami zabawek wodnych (z jednej z nich woda miałaby tryskać w kształcie kwiatów, inna ma przypominać kielich, z którego ulewa się woda, a jeszcze kolejne palmę, rybkę, kraba albo rakietę, przy czym ta ostatnia pełniłaby rolę kurtyny wodnej). Na obrzeżach będą murki z siedziskami, pojawią się także leżanki. W północno-zachodniej części terenu wodnego placu zaprojektowano drewnianą pergolę w kształcie litery "L" (dłuższy bok 25,15m, krótszy bok 13,3m, wysokość 2,8 m), przy której znajdą się  przebieralnie i dostawione elementy małej architektury (w tym ławki i stoły, kosze na śmieci, stojaki na rowery), a kolejne takie elementy wokół płyty placu. Na pergoli usytuowano - zgodnie z dokumentacją przetargową - panele solarnej instalacji podgrzewającej wodę.

Od strony wschodniej powstanie żelbetowa, podziemna komora technologiczna, jako zaplecze techniczne wodnego placu zabaw. Obejście placu zostanie utwardzone, z kolei dojścia będą wyłożone kostką brukową. W linii dojścia na plac zaprojektowano dwa systemowe brodziki do płukania stóp wykonane ze stali nierdzewnej i z dnem przeciwpoślizgowym. Przy wejściach na plac mają być zlokalizowane dwa systemowe, wolnostojące natryski. Zamówienie obejmuje również wykonanie niezbędnych przyłączy wodno-kanalizacyjnych i instalacji.

Zakończenie robót budowlanych - zakładając optymistyczny scenariusz, że wreszcie uda się wyłonić wykonawcę - powinno nastąpić do połowy maja 2019 r. (podpisanie protokołu odbioru końcowego do 31 maja 2019r.).

Otwarcie ofert nastąpi 24 września. Ustalono dwa kryteria wyboru: cenę (60 proc.) i gwarancję (40 proc.).

Fot. Dokumentacja przetargowa - UMP

[ZT]19490[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE