Reklama

Na początek 5 tys. zł. Z płockiego starostwa dla mikroprzedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Na początek 5 tys. zł. Z płockiego starostwa dla mikroprzedsiębiorców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas piątkowej wideokonferencji starosta płocki Mariusz Bieniek oraz wicestarosta Iwona Sierocka mówili m.in. o pomocy dla drobnych przedsiębiorców, sytuacji na rynku pracy oraz ułatwieniach w rejestracji w urzędzie pracy.

Podczas piątkowej wideokonferencji starosta płocki Mariusz Bieniek oraz wicestarosta Iwona Sierocka mówili m.in. o pomocy dla drobnych przedsiębiorców, sytuacji na rynku pracy oraz ułatwieniach w rejestracji w urzędzie pracy. 

O rynku pracy mówił starosta. Ale trudno komentować porównanie liczby bezrobotnych w lutym br. i przed rokiem, bo przecież w marcu tego roku - już niestety z koronawirusem - liczby skoczą w sposób znaczny, sytuacja zrobi się nieporównywalnie inna. W końcu lutego 2020 r. w powiecie płockim ziemskim bez posady były 3.974 osoby, stopa bezrobocia wyniosła 10,9 proc.

- Skutki wirusa będą dopiero w danych za marzec, będziemy je mieli za kilka dni - podsumował Mariusz Bieniek. - Ale na ten moment nie ma jeszcze jakiegoś lawinowego rejestrowania się bezrobotnych.

Kryzys dopadł wszystkich przedsiębiorców, jest wielkim problemem m.in. dla tych najmniejszych, napędzających polską gospodarkę. Powoli są wprowadzane dla nich programy pomocowe. Samorządowcy z powiatu płockiego zachęcają, by zainteresowani - mający zarejestrowaną działaność na terenie powiatu ziemskiego - składali wnioski o pomoc finansową, szczegóły znajdują się na stronie internetowej powiatu.

Np. mikroprzedsiębiorca, zatrudniający do 9 osób,  może otrzymać 5 tys. zł na wsparcie, w gotówce, i sam zdecyduje, na co je przeznaczy. Do starostwa wpłynęło już 312 wniosków, rozpatrzono 184, pozytywnie 174 z nich, odmowy spowodowane były niespełnianiem kryteriów. Wypłaciliśmy pieniądze już 140 osobom. Są też trzy inne programy, w sumie starostwo otrzymało 20 mln zł na wsparcie różnego typu.

Wicestarosta Iwona Sierocka poinformowała o udogodnieniach, nowościach w procedurze rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy. 

- Nie musimy mieć profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego, by złożyć odpowiedni wniosek, Wystarczy wysłać mailem prosty wniosek - mówiła Sierocka. - Urzędnik oddzwoni do wnioskodawcy, potwierdzi  niezbędne dane. To bardzo ważne choćby dla osób, które chcą uzyskać prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. 

Była też inna pozytywna informacja: od poniedziałku 19 kwietnia w starostwie zostanie otwarty wydział komunikacji. Ale najpierw trzeba będzie się telefonicznie umówić na konkretną godzinę - tel. (24) 267-68-22. Starosta zapewnia, że dziennie zostanie obsłużonych 40-50 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE