Reklama

Na płockim stadionie będą wyświetlać filmy

Opublikowano:
Autor:

Na płockim stadionie będą wyświetlać filmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą sobotę na płockim Stadionie Miejskim stanie kinowy ekran. W ramach Sportowego Kina Letniego do akcji wkroczy bokser Rocky starający się o pozyskanie mistrzowskiego tytułu. Obejrzymy także niesamowitą opowieść o meczu w obozie jenieckim, w którym stawką dla piłkarzy było ich własne życie.

W najbliższą sobotę na płockim Stadionie Miejskim stanie kinowy ekran. W ramach Sportowego Kina Letniego do akcji wkroczy bokser Rocky starający się o pozyskanie mistrzowskiego tytułu. Obejrzymy także niesamowitą opowieść o meczu w obozie jenieckim, w którym stawką dla piłkarzy było ich własne życie.  

W ramach pierwszego wieczornego pokazu Sportowego Kina Letniego udajemy się na Stadion Miejski, rozsiadamy się wygodnie na kocyku pod gołym niebem (kocyk jednak trzeba zabrać ze sobą z domu) i oglądamy filmy. Obie produkcje filmowe, jak na miejsce projekcji przystało, będą traktowały o sporcie wyczynowym. Po każdym seansie znajdzie się także trochę czasu na krótką rozmowę na temat tego, co w sporcie urzeka, czy ciężko uprawiać go zawodowo i czy filmy pokazują choćby ułamek prawdy z rzeczywistości.

Najpierw obejrzymy historię boksera trzeciej kategorii, który przypadkowo dostaje szansę, aby powalczyć o prawo do tytułu zawodowego Mistrza Świata. Będzie to „Rocky” z Sylvestrem Stallone w roli głównej. W drugim z kolei wystąpi m. in. legendarny piłkarz Kazimierz Deyna. Scenariusz „Ucieczki do Zwycięstwa” oparto na prawdziwym zdarzeniu, jakie miało miejsce w czasie II wojny światowej. Sportowcy, jako jeńcy wojenni, zagrali wtedy mecz o własne życie.

Po każdym z filmów eksperci od sportów walki i piłki nożnej skonfrontują własne doświadczenia z tym, co zobaczymy na kinowym ekranie. W pierwszej dyskusji weźmie udział m. in. Konrad Kowal, prezes i instruktor UKS „Gedeon” Płock oraz Marcin Kęsy, szef Stowarzyszenia „Polska Liga Kick-Boxingu”. Po drugim filmie wypowiedzą się również: Leszek Harabsz, były trener I zespołu Wisły Płock, prezes „Stoczniowca” Płock Piotr Noga oraz Adam Blidzewski, pełniący funkcję prezesa „Królewskich Płock, który przyjedzie do Płocka prosto z obozu szkoleniowego dla trenerów zorganizowanego przez sztab FC Barcelona. W gronie ekspertów znajdzie się także jeden sędzia główny na poziomie Top-Amator (I i II ligii) oraz techniczny w meczach ekstraklasy Tomasz Marciniak

Przy tak mocnej reprezentacji świata sportu, ktoś musi bronić także honoru kinematografii. Będzie to jednak trochę szczuplejsze grono damsko-męskie. Milenę Rytelewską, która od kilku lat mieszka w Płocku, skojarzyć mogą przede wszystkim te osoby, które przeczytały tomik poetycki jej autorstwa „Elegia dla Niewyskrobanej dziewczynki” bądź widziały adaptację sztuki zatytułowanej „Wściek” na deskach płockiego teatru, której jest współautorką. Rytelewska prowadziła także Dyskusyjny Klub Filmowy KAWA I PAPIEROSY przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki. Drugi reprezentant świata kultury Dariusz Presz być może okaże się bardziej znany w Płocku, jaki prezenter radiowy i telewizyjny, współpracujący z RMF-MaXXX, TVP, Multimedia Polska, Multi.tv. Presz wyprodukował już kilka programów radiowych i telewizyjnych.

Pokaz filmowy dodatkowo uatrakcyjni mecz rozegrany między Flyons Ultimate Frisbee Płock o drużyną Królewskich. Flyons Ultimate reprezentują dopiero co kiełkującą dyscyplinę w naszym mieście, ale dzięki swojej widowiskowości nieustannie zyskującej na popularności. Będzie to ich pierwszy oficjalny mecz w Płocku.

Nie będzie żadnych biletów, wyłącznie kino i rozmowy między fanami sportu i kinematografii. Mecz rozpocznie się w sobotę 19 lipca o godzinie 20.00, natomiast pierwszy seans zaplanowano tuż po nim, na godzinę 21.00.

Fot. Portal Płock, archiwum drużyny Flyons Ultimate Frisbee

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE