Reklama

Na co zwracać uwagę przed podpisaniem umowy deweloperskiej?

Opublikowano:
Autor:

Na co zwracać uwagę przed podpisaniem umowy deweloperskiej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług dewelopera. Dlatego też koniecznie trzeba nabyć wiedzę związaną z tym, jak powinna wyglądać taka umowa deweloperska. Przypilnowanie tej kwestii jest naszym obowiązkiem, dlatego też nie możemy tego zignorować. Tym bardziej że każdy z nas chce wyjść na tym korzystnie. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przy poprawności takiej umowy deweloperskiej może pomóc nam wybrany przez nas prawnik.

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług dewelopera. Dlatego też koniecznie trzeba nabyć wiedzę związaną z tym, jak powinna wyglądać taka umowa deweloperska. Przypilnowanie tej kwestii jest naszym obowiązkiem, dlatego też nie możemy tego zignorować. Tym bardziej że każdy z nas chce wyjść na tym korzystnie. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że przy poprawności takiej umowy deweloperskiej może pomóc nam wybrany przez nas prawnik.

Przed podpisaniem umowy deweloperskiej — czyli obowiązki dewelopera względem kupującego

W 2012 roku weszła w życie ustawa deweloperska, która mówi, że deweloper powinien znacznie więcej czasu poświęcić na przedstawienie kupującemu obiektu, który zamierza on kupić. W ten sposób jego klient ma stać się bardziej świadomy i kupować dokładnie, czego chce. Tym bardziej że wcześniej wiele osób poznawało szczegóły związane z danym domem, czy też mieszkaniem dopiero po tym, jak podpisali umowę. Obecnie deweloper musi przekazać wcześniej kupującemu szczegółowy prospekt, w którym zawarte są wszelkie informacje o danym budynku. Poza tym jednym z ważniejszych obowiązków dewelopera jest wcześniej przekazać informacje związane z finansami, ale też z aspektem prawnym związanym z mieszkaniem lub domem, który sprzedaje.

Aspekty związane z umową deweloperską, na które koniecznie musi zwrócić uwagę prawnik

Osoba, która nie posiada prawniczej wykształcenia, czytając umowę deweloperską, nie zauważa pewnych kwestii. Dlatego też tak ważne jest, aby spojrzał na naszą umowę specjalista w tej dziedzinie. Tym bardziej że istnieje kilka spraw, których koniecznie nie można przeoczyć.

Na co zwraca uwagę prawnik w naszej umowie deweloperskiej?

  • Prawnik na samym początku sprawdzi, czy dane dewelopera z umowy pokrywają się z tymi, które zawarte są w rejestrze.
  • Przeanalizuje opis nieruchomości oraz ograniczenia z nią związane.
  • Przy okazji prawnik przeanalizuje zapis związany z możliwością korzystania z balkonów, czy też tarasów. Podobnie zresztą weźmie pod lupę kwestię związaną z parkingiem, czy też garażem, jeśli takowy wchodzi w grę.
  • Poza tym również inna bardzo ważna kwestia zostanie sprawdzona, czyli to, czy w najbliższym czasie ma powstać coś w okolicy domu, który zamierzamy kupić i w jakiej odległości od niego.
  • Sprawdza też hipotekę, co jest bardzo ważne.
Nad umową deweloperską powinien czuwać prawnik

Kupno mieszkania, czy też domu wymaga od nas wyłożenia naprawdę dużych nakładów finansowych. Dlatego też nie powinniśmy ryzykować w tej kwestii. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zwrócenie się z naszą jeszcze niepodpisaną umową do prawnika, który specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Wiele osób wybiera konkretnie kancelarię dybka.com.pl. Wszystko zależy już od konkretnych preferencji, jednak nie da się ukryć, że warto zwrócić uwagę na doświadczenie w tej konkretnej specjalizacji. Wtedy nie będziemy musieli obawiać się, że coś nie zostanie dopilnowane lub odpowiednio sprawdzone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE