Reklama

Na co 3 mln? Na parkiet i nowe ściany

Opublikowano:
Autor:

Na co 3 mln? Na parkiet i nowe ściany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki integracji sensorycznej dzieci z deficytami rozwojowymi mogą dorastać w tym samym tempie, co ich zdrowi rówieśnicy – przekonuje 27-letnia Magdalena Regulińska, współautorka przedostatniego z opisywanych przez Portal Płock projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki integracji sensorycznej dzieci z deficytami rozwojowymi mogą dorastać w tym samym tempie, co ich zdrowi rówieśnicy – przekonuje 27-letnia Magdalena Regulińska, współautorka przedostatniego z opisywanych przez Portal Płock projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego.

Integracja sensoryczna jest niezbędna dzieciom, aby zapewnić im wszechstronny rozwój. Dedykowana jest przede wszystkim tym uczniom, którzy mają najróżniejsze deficyty rozwojowe. W Szkole Podstawowej nr 18 przy ulicy Jasnej, która jako jedyna na Osiedlu Skarpa prowadzi oddziały integracyjne, stosunkowo dużo jest uczniów, którzy mają orzeczenia lub opinie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dzięki integracji sensorycznej mogliby oni kształcić wielozmysłowość, wszechstronność. Magdalena Regulińska, która w „Osiemnastce” jest nauczycielką języka angielskiego i jednym z rewalidatorów, powiedziała Portalowi Płock, że SI pozwala dzieciom z deficytami rozwijać się na tym samym poziomie co pozostałym i jednocześnie przeciwdziałać zaburzeniom. – Terapia odbywa się zazwyczaj indywidualnie, dzięki czemu dziecko może przełamywać własne niedoskonałości. Nawet poprzez ingerencję w toku prowadzonych zajęć – tłumaczyła współautorka projektu. – Istnieją w Płocku trzy ośrodki wczesnego wspomagania, gdzie w zajęciach SI uczestniczyć mogą dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły. Niestety, kiedy maluch rozpocznie już naukę w szkole, nie może korzystać z takiego ośrodka. Dlatego tak bardzo zależy nam na powstaniu takiej sali w naszej szkole.

Z ratuszowych wyliczeń wynika, że na wyremontowanie i wyposażenie sali do integracji sensorycznej w SP 18 potrzeba zaledwie 30 tysięcy złotych. – Mamy już przygotowaną salę do zajęć z integracji sensorycznej. Musimy ją jednak wyremontować i odpowiednio wyposażyć. Remont jest niezbędny głównie ze względu na nawierzchnię. Wszystkie pomieszczenia w naszej szkole mają podłogi z płytek, tymczasem zajęcia z SI wymagają specjalnego parkietu. Aby zapewnić jak najlepsze warunki terapii, trzeba również odnowić ściany w sali, w której będzie się ona odbyała – tłumaczyła w rozmowie z Portalem Płock jedna z dwóch autorek projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. – Pełne wyposażenie sali kosztuje około 15 tysięcy złotych. Firma, która zajmuje się jego dystrybucją, zapewnia również montaż. To niezwykle istotne przede wszystkim przy wszystkich sprzętach, które należy podwiesić pod sufitem.

Przypomnijmy - ostateczne głosowanie odbędzie się od 8 do 14 kwietnia, zwycięski projekt lub projekty poznamy 17 kwietnia. Głosować na trzy pomysły może każdy pełnoletni mieszkaniec Płocka mający czynne prawo wyborcze. W jutrzejszym odcinku cyklu przedstawimy ostatni zgłoszony do budżetu obywatelskiego pomysł, czyli „Rondo Lajourdie rondem turbinowym”.

Fot. Magdalena Regulińska

Czytaj też:

Numer 1:

Numer 2:

Numer 3:

Numer 4:

Numer 5:

Numer 6:

Numer 7:

Numer 8:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE