Reklama

Można uczyć tak, aby nie zanudzić ucznia?

Opublikowano:
Autor:

Można uczyć tak, aby nie zanudzić ucznia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauczyciele, którzy nie chcą zanudzić swoich uczniów, mogą wziąć udział w konferencji „Włącz myślenie”, która odbędzie się w Płocku w środę 9 kwietnia. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc warto się pospieszyć.

Nauczyciele, którzy nie chcą zanudzić swoich uczniów, mogą wziąć udział w konferencji „Włącz myślenie”, która odbędzie się w Płocku w środę 9 kwietnia. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc warto się pospieszyć.

– Jeśli w najbliższych latach nie zmienimy systemu edukacji, za kilkanaście lat to my, Europejczycy, będziemy szyć T-shirty dla Chin – twierdzi Manfred Spitzer.

Oczywiście, w słowach niemieckiego badacza mózgu jest nieco przesady, ale coraz częściej słychać głosy, że należy tak przemodelować system edukacji, aby nauka w szkole nie była dla uczniów nudna. Zadaniem każdego nauczyciela powinno być kształcenie logicznie myślących, samodzielnych i kreatywnych ludzi.

Czy jest to możliwe w polskich warunkach, będą mogli przekonać się wszyscy pedagodzy, którzy zechcą wziąć udział w konferencji „Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”, która odbędzie się 9 kwietnia 2014 r. w auli Urzędu Miasta Płocka.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które jest organizatorem konferencji, chce pokazać, jak można nauczać, aby uczniowie przyswajali przekazywane im informacje, jednocześnie rozwijając logiczne myślenie i ucząc się przewidywania konsekwencji swoich działań.

– Zachęcimy nauczycieli, by pomagali dzieciom i młodzieży uwolnić wrodzony potencjał, stali się ich przewodnikami w pokonywaniu trudności, nie tylko edukacyjnych – powiedziała nam Małgrzata Gasik z MSCDN, jedna z organizatorek konferencji. – Zaprezentujemy także narzędzia myślowe TOC stosowane od dwóch lat w mazowieckich szkołach i przedszkolach jako część projektu „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się”.

Na liście zaproszonych gości znaleźli się między innymi: dr Marzena Żylińska, ekspert w dziedzinie metodyki i neurodydaktyki; Małgorzata Taraszkiewicz, psycholog edukacyjny, neurometodyk; Ewa Weber, psycholog i anglista oraz Dorota Kamińska, pedagog, neurologopeda, certyfikowany trener TOC, która zachęci nauczycieli do stosowania w swojej pracy skutecznych i sprawdzonych w praktyce metod TOC.

Konferencja jest bezpłatna, a jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w projekcie „Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”. – Dzięki temu będą mogli z pomocą przeszkolonych trenerów zastosować zaproponowane podczas konferencji metody w swojej szkole – wyjaśniła Małgorzata Gasik.

Portal Płock jest patronem medialnym konferencji. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc termin może zostać skrócony. Program i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronach www.toc.mscdn.pl i www.plock.mscdn.eu

Fot. Archiwum MSCDN

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE