Reklama

Modlitwa, zabawa, walka o auto [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Modlitwa, zabawa, walka o auto [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Henryk Tomasik, który celebrował mszę świętą otwierającą Festiwal Młodych – Polska Copacabana, podkreślił w swej homilii, że Kościół to nie tylko księża.

Biskup Henryk Tomasik, który celebrował mszę świętą otwierającą Festiwal Młodych – Polska Copacabana, podkreślił w swej homilii, że Kościół to nie tylko księża.

Radomski hierarcha swoją homilię oparł przede wszystkim na postaciach Abrahama i świętego Mateusza. Ale mówił również o tym, że katolicy nie powinni wstydzić się swej wiary. A stając się świadkami Chrystusa, mogą zostać uznanymi w swoim środowisku autorytetami.

Propaganda Dei, który miała zadbać o muzyczną oprawę Eucharystii, musiała odwołać swój przyjazd do Płocka. Jej miejsce zajęła płocka formacja Higway to Heaven, będąca częścią projektu Bardzo Dobra Cooltura.

Oficjalnego otwarcia Polskiej Copacabany dokonał Jorge Geraldo Kadri czyli ambasador Brazylii w Polsce, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że Polska i Brazylia to kraje, które łączy zaskakująco dużo. – Polska i Brazylia to kraje demokratyczne, chociaż i nasza, i wasza demokracja jest jeszcze stosunkowo młoda – mówił Jorge Geraldo Kadri. – I w Brazylii, i w Polsce zdecydowaną większość populacji stanową chrześcijanie.

Największą atrakcją piątkowego wieczoru był koncert Raz Dwa Trzy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Kultowa formacja Adama Nowaka zagrała 15 najbardziej znanych utworów ze swojego przebogatego repertuaru. A występ Raz Dwa Trzy był swego rodzaju nawiązaniem do korzeni Festiwalu Młodych. Właśnie ta grupa była kilka lat temu jedną z gwiazd pierwszej edycji imprezy, która z biegiem czasu stała się największym chrześcijańskim wydarzeniem kulturalnym w Polsce.

– Nie chciałbym w żaden sposób porównywać obu koncertów, bo jest to praktycznie niemożliwe – powiedział Portalowi Płock Adam Nowak. – Mogę jednak powiedzieć, że z dzisiejszego jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że występ z orkiestrą symfoniczną to zawsze niesamowite przeżycie.

Zanim młodzi ludzie rozeszli się do swoich namiotów wzięli udział w Wieczorze Chwały poprowadzonym przez Boscoband z księdzem Łukaszem Mastalerzem na czele. Młodzież związana z Salezjańskim Duszpasterstwem Akademickim Petroklezja uwielbiała Pana przez muzykę, śpiew, taniec i dramę. Podczas Wieczór Chwały nie mogło zabraknąć również adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotni wieczór będzie można posłuchać koncertów Full Power Spirit, Trzeciej Godziny Dnia i Luxtorpedy. W niedzielę zagrają zaś Arka Noego, Jose Torres oraz grupa Schalom z Brazylii, która poprowadzi noc samby.

Ale Polska Copacabana to nie tylko muzyka, rozrywka i zabawa. To również okazja do spotkania się z Panem Bogiem w Najświętszym Sakramencie, wystawionym w Namiocie Adoracji. W tym samym miejscu można również przystąpić do sakramentu pokuty. W Namiocie Adoracji odprawiane są również codzienne msze święte.

Na plaży dostępny jest także audiobook z Ewangeliami czytanymi przez znanego polskiego aktora Jerzego Zelnika oraz płocką młodzież. Dochód ze sprzedaży audiobooka został przeznaczony na wsparcie misjonarzy z diecezji płockiej pracujących w Brazylii. Każda płyta ma kupon konkursowy, a jeden z jej nabywców wygra samochód chevrolet spark ufundowany przez głównego sponsora festiwalu.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE