Reklama

Reklama

Mocniej popada, pod wiaduktem tworzy się jezioro. Mają na to sposób

Opublikowano: czw, 21 mar 2019 20:39
Autor:

Mocniej popada, pod wiaduktem tworzy się jezioro. Mają na to sposób - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystarczyła gwałtowna ulewa i płoccy kierowcy mogli spodziewać się pod wiaduktem na skrzyżowaniu ul. Spółdzielczej z al. Piłsudskiego takiej ilości wody, że samochód chciałoby się zamienić, gdyby to było możliwe, w amfibię. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonanie projektu odwodnienia ul. Spółdzielczej pod wiaduktem drogowym. Jest to pierwszy krok do likwidacji powstającego w tym miejscu po gwałtownych opadach rozlewiska.

Reklama

Wystarczyła gwałtowna ulewa i płoccy kierowcy mogli spodziewać się pod wiaduktem na skrzyżowaniu ul. Spółdzielczej z al. Piłsudskiego takiej ilości wody, że samochód chciałoby się zamienić, gdyby to było możliwe, w amfibię. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonanie projektu odwodnienia ul. Spółdzielczej pod wiaduktem drogowym. Jest to pierwszy krok do likwidacji powstającego w tym miejscu po gwałtownych opadach rozlewiska.

Powodem rozlewisk jest niewydolna kanalizacja ogólnospławna. Z wielkimi rozlewiskami mieliśmy już do czynienia na ul. Kazimierza Wielkiego (w rejonie zabytkowego cmentarza), wciąż się to zdarza się na ul. Tysiąclecia (w pobliżu obecnego sklepu sieci Biedronka) oraz pod wiaduktem na skrzyżowaniu ul. Spółdzielczej z al. Piłsudskiego, a także na ul. Kolegialnej.

W przypadku ul. Kazimierza Wielkiego pomogły zainstalowane kolektory deszczowe. Za kilka tygodni rozpocznie się kompleksowa przebudowa ul. Tysiąclecia. W zakres robót wchodzi również budowa kanalizacji deszczowej, która zostanie połączona z budowanymi właśnie kolektorami w al. Pawła Nowaka.

- Od jesieni tego roku nie zobaczymy już więcej rozlewiska - obiecują w Urzędzie Miasta Płocka.

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie projektu kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym, która skutecznie odprowadzi deszczówkę spod wiaduktu w ul. Spółdzielczej. Na oferty od biur projektowych czekają do 3 kwietnia. Dokumentacja powinna być gotowa do końca października tego roku. Wykonanie kanalizacji będzie realne w 2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.