Reklama

Miasto odda działki pod warunkiem że...

Opublikowano:
Autor:

Miasto odda działki pod warunkiem że... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto rozważa przekazanie działek przy Strzeleckiej pod budowę nowego gmachu sądu rejonowego. Ale stawia warunki.

Miasto rozważa przekazanie działek przy Strzeleckiej pod budowę nowego gmachu sądu rejonowego. Ale stawia warunki.

Sprawą sprzedaży za pół darmo działki w pobliżu Włodkowica radni mieli się zająć na  poprzedniej sesji rady miasta, rozmawiano na ten temat, ale ostateczna decyzja ma zostać podjęta w poniedziałek, podczas ostatniej w tym roku sesji rady miasta.

Jak już pisaliśmy, sąd przekonuje, że plany budowy nowej siedziby dla sądu rejonowego są już mocno zaawansowane i dlatego pojawił się temat przekazania działki na rzecz skarbu państwa. Koszty budowy nowego budynku spoczywałyby na ministerstwie sprawiedliwości, ale miasto miałoby pójść sądowi na rękę prawie za darmo, bo z 99-proc. bonifikatą, sprzedając mu działkę przy Strzeleckiej o łącznej powierzchni 0,7582 ha, która graniczy z działką należącą do sądu okręgowego i która jest potrzebna sądowi do wybudowania obiektu zgodnego z wytycznymi resortu. Gdyby udało się wybudować budynek, wydziały sądu rozproszone dotąd po całym mieście i gnieżdżące się w ciasnocie, mieściłyby się przy Strzeleckiej.

Teraz w Ratuszu powstał nowy projekt uchwały w tej sprawie, zostanie poddany głosowaniu podczas sesji w poniedziałek. Zakłada zbycie w formie darowizny działki przy Strzeleckiej, ale warunek jest taki, że jeśli budynek sądu nie powstanie do końca 2022 roku, darowizna podlega odwołaniu. Za notariusza zapłaci miasto.

Na darowiznę i warunek, że resort ma 8 lat na wybudowanie gmachu, muszą zgodzić się radni.

O nowym gmachu sądu czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE