Reklama

Matura z matematyki. Łatwa czy nie?[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Matura z matematyki. Łatwa czy nie?[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wtorek to kolejny sądny dzień dla zdających maturę. Tym razem obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, czyli koszmar każdego humanisty i wyzwanie dla umysłów ścisłych. Jak im poszło? Postanowiliśmy to sprawdzić wśród uczniów płockiej Małachowianki.

Wtorek to kolejny sądny dzień dla zdających maturę. Tym razem obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, czyli koszmar każdego humanisty i wyzwanie dla umysłów ścisłych. Jak im poszło? Postanowiliśmy to sprawdzić wśród uczniów płockiej Małachowianki.

Przed szkołą stoi zaledwie garstka uczniów, cicho rozmawiają, bo egzamin jeszcze trwa. Ci, którzy wyszli, nie reagują zbytnio żywiołowo. Miny też mają nietęgie.

- Jakoś poszło, ale chyba dosyć średnio – mówi Marcin z klasy z profilu matematycznym. – Egzamin okazał się trudniejszy niż zeszłoroczny. Spodziewałem się, że skończę wcześniej. Wciąż mam wątpliwości, co do niektórych uzyskanych wyników. Aż trzy zadania dotyczyły prawdopodobieństwa.

Zupełnie inne zdanie miały Ola i Paulina, które spotkałam akurat w trakcie omawiania poszczególnych zadań. – Łatwo było, w porównaniu do wczorajszego egzaminu z polskiego. Tylko wyniki czasem wychodziły dziwne. Ale w sumie byliśmy dobrze przygotowani przez nauczycieli.

Zaczynają podawać konkretne liczby uzyskane po pierwiastkowaniu, porównując uzyskane wyniki. Przysłuchująca się im dziewczyna z klasy humanistycznej niemalże zaczyna tańczyć z radości i wymachiwać rękami w stylu Kazimierza Marcinkiewicza z jego słynnym „Yes, yes, yes”.

Dziewczyny muszą jeszcze zdać egzaminy z angielskiego i z chemii na poziomie rozszerzonym. Ustnego z polskiego szczególnie się nie obawiają. – My mamy lepiej, teraz jest o wiele łatwiej przygotować prezentację. W przyszłym roku pojawią się pytania, polecą zanalizować jakiś wiersz albo, co gorsza, obraz.

Widzę, jak powoli uchodzi z nich stres. Rozluźniają się. Są w dobrej myśli, choć do wyników jeszcze  długa droga. Powodzenia na kolejnych egzaminach!

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE