Reklama

Marcin Flakiewicz chce być prezydentem?

Opublikowano:
Autor:

Marcin Flakiewicz chce być prezydentem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę spacerujący po starówce płocczanie mogli spotkać Jarosław Gowina, który razem z płockimi przedstawicielami swojej partii przechadzał się po starówce. Były minister sprawiedliwości zdradził, że są przymiarki, by do walki o fotel prezydenta miasta stanął Marcin Flakiewicz.

W niedzielę spacerujący po starówce płocczanie mogli spotkać Jarosław Gowina, który razem z płockimi przedstawicielami swojej partii przechadzał się po starówce. Były minister sprawiedliwości zdradził, że są przymiarki, by do walki o fotel prezydenta miasta stanął Marcin Flakiewicz.

Politycy partii Jarosława Gowina na czele z nim samym, a także z Pawłem Kolczyńskim, Markiem Czarneckim i Marcinem Flakiewiczem w niedzielne popołudnie rozmawiali z płocczanami, rozdawali gazetki oraz  - a jakże - częstowali płocczan jabłkami.  - To najuczciwsza forma kampanii wyborczej, a nie zabilbordowanie całej Polski za pieniądze podatników - mówił Jarosław Gowin.  Odniósł się też do spotu promującego 10-lecie Polski w Unii Europejskiej. Oczywiście, było dużo korzyści, ale dokonując podsumowania nie można nie wspomnieć choćby o 3 mln Polaków, którzy wyemigrowali, bezrobocie jest cały czas wysokie, a zarobki Polaków znacznie mniej niż obywatele innych państw Unii. Po to powstała Polska Razem, by to zmienić - mówił.

Podczas konferencji poniekąd okazało się też, że  płocki radny, Marcin Flakiewicz, od kiedy wystąpił z klubu radnych Platformy Obywatelskiej w radzie miasta i dołączył do klubu radnych,  wyrósł na pierwszego polityka tej partii. Nie dość, że z wysokiego, bo drugiego miejsca startuje do europarlamentu, to jeszcze podczas spotkania w Płocku Jarosław Gowin zapowiedział, że PRJG przymierza się do wystawienia go w wyborach na prezydenta miasta.

Marcina Flakiewicza nie zaskoczyły wczorajsze słowa byłego ministra  sprawiedliwości. Ale studzi emocje. - Faktycznie, Jarosław Gowin widziałby  mnie jako kandydata na prezydenta miasta, to dla mnie wyróżnienie.  Rozmawialiśmy wielokrotnie o wizji, planie dla Płocka - przyznaje płocki  radny. - Ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. To poważna sprawa i  decyzja na pewno będzie poprzedzona jeszcze wieloma rozmowami. 

A te - przyznaje Flakiewicz- zaczną się na dobre… w poniedziałek, po  wyborach do europarlamentu. Polska Razem będzie się musiała naradzić w  sprawie wyborów samorządowych. - Rozważamy decyzję, czy startujemy w nich  jako Polska Razem, czy jako ponadpartyjny projekt większej całości. Mamy  wiele propozycji współpracy od innych stowarzyszeń i organizacji. W takim  scenariuszu również i one będą musiały zając stanowisko w sprawie wspólnego 
kandydata oraz współpracy w nadchodzących wyborach samorządowych.

Płocki radny nie chce na razie zdradzać, z kim prowadzone są rozmowy.

Fot. Krzysztof Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE