Reklama

Maraton w wymiarze ekumenicznym

Opublikowano:
Autor:

Maraton w wymiarze ekumenicznym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna edycja Maratonu Biblijnego będzie miała ekumeniczny charakter. Wśród czytających wybrane fragmenty Pisma Świętego znajdą się bowiem przedstawiciele innych wyznań.

Tegoroczna edycja Maratonu Biblijnego będzie miała ekumeniczny charakter. Wśród czytających wybrane fragmenty Pisma Świętego znajdą się bowiem przedstawiciele innych wyznań.

Organizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej Maraton Biblijny rozpoczyna się dzisiaj o 9.50 i potrwa do 16 maja. W tym czasie w Katedrze Płockiej publicznie czytane będą wybrane księgi Starego Testamentu oraz cały Nowy Testament.

Wśród czytających znajdą się między innymi biskup płocki Piotr Libera oraz ks. Eliasz Tarasiewicz z Kościoła Prawosławnego, kapł. M. Gabriel Grabarczyk z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz ks. Mateusz Łaciak z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, a także prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Roman Siemiątkowski, przedstawiciele instytucji kulturalnych i oświatowych Płocka.


Biblia Tysiąclecia w poniedziałek czytana będzie od 9.50 do 19.40, a od wtorku do czwartku od 7.30 do późnych godzin popołudniowych. Końcowy fragment Pisma Świętego zostanie odczytany w czwartek 16 maja około 17. Przewidywany łączny czas czytania Biblii to 44 godziny.

– Pragniemy zachęcić wszystkich do sięgnięcia po Słowo Boże przez bezpośredni udział w Jego czytaniu bądź też słuchaniu. Niech każdy na swój sposób ponownie odkryje bezcenne i ponadczasowe przesłanie Pisma Świętego – zachęca Danuta Janicka, szefowa Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej. – Chodzi o to, by codzienna lektura Pisma Świętego stała się potrzebą serca w naszych rodzinach, by Słowo Boże towarzyszyło nam każdego dnia. Poświęcenie czasu i trud przybycia do miejsca czytania Biblii będzie świadectwem naszej przynależności do wspólnoty wierzących.


Fot. Archiwum Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE