Reklama

Reklama

Ludzie stracą pracę. Zwolnienia grupowe w Zakładach Mięsnych

Opublikowano: pt, 20 sty 2017 09:53
Autor:

Ludzie stracą pracę. Zwolnienia grupowe w Zakładach Mięsnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakłady Mięsne Olewnik-Bis w Świerczynku w każdym komunikacie informowały, że sytuacja po pożarze jest trudna, pracownicy mieli pozostawać jednak do dyspozycji. Wszyscy czekali na decyzję, co dalej. Uzgodniono, że dojdzie do redukcji zatrudnienia.

Reklama

Zakłady Mięsne Olewnik-Bis w Świerczynku w każdym komunikacie informowały, że sytuacja po pożarze jest trudna, pracownicy mieli pozostawać jednak do dyspozycji. Wszyscy czekali na decyzję, co dalej. Uzgodniono, że dojdzie do redukcji zatrudnienia.

Przyczyną decyzji o zwolnieniach grupowych jest pożar, do którego doszło 1 stycznia 2017 roku. Obecnie płocka Prokuratura Okręgowa bada sprawę. Od jej rzeczniczki, prokurator Iwony Śmigielskiej-Kowalskiej dowiedzieliśmy się, że Zakład oszacował swoje straty na 100 mln zł.

[ZT]14271[/ZT]

W komunikacie Zakładów Mięsnych Olewnik-Bis czytamy, że skutki pożaru „znacznej części Zakładu Produkcyjnego uniemożliwiają obecne pełne funkcjonowanie i utrzymanie zatrudnienia na dotychczasowym poziomie”.

- Decyzja ta, niewątpliwie trudna w wymiarze społeczny, jak i ekonomicznym, jest jednakże decyzją konieczną w obecnym stanie rzeczy i ma na celu zapewnienie dalszego istnienia ekonomicznych podstaw działalności przedsiębiorstwa – wyjaśnia zarząd spółki. - Przedstawiciele załogi uzgodnili i podpisali z pracodawcą porozumienie dotyczące zwolnień grupowych. W trakcie negocjacji przedstawicielom załogi udało się ograniczyć liczbę pracowników, którzy zostaną objęci redukcją zatrudnienia. Zdając sobie sprawę z aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy Zakład przy współpracy z Urzędem Miasta i gminy Drobin, Starostwem Powiatowym i Powiatowym Urzędem Pracy w Płocku podejmuje wszelkie konieczne działania mające na celu zminimalizowanie skutków zwolnień pracowników.

Spółka zadeklarowała, że w miarę przywracania funkcjonowania Zakładów Mięsnych, przy uwzględnieniu bieżących potrzeb produkcji, będzie dążyła do odtworzenia dotychczasowej struktury zatrudnienia.

Obecnie trwa dalszy przestój w dziale produkcji i zapewnienia jakości, w pozostałych działach poszczególni pracownicy będą zawiadamiani przez przełożonych (tylko w wyznaczonym indywidualnym zakresie).

Sekretarz Urzędu Gminy Drobin zapewnia, że urząd stara się być w kontakcie z Zakładem w zakresie spraw dotyczących mieszkańców. - Uczestniczyliśmy w rozmowach z osobami decyzyjnymi zaraz po pożarze. Jednak w zakresie zwolnień jeszcze nie otrzymaliśmy oficjalnego stanowiska - mówi nam Piotr Jarzębowski.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Powiatowym Urzędem Pracy w Płocku. Z odpowiedzi wynika, że zwolnienia grupowe planowane są w dwóch firmach. Czytaj:

[ZT]14347[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.