Reklama

Kupiłeś płot osłonowy? Sprawdź jak zabrać się do prac montażowych

Opublikowano:
Autor:

Kupiłeś płot osłonowy? Sprawdź jak zabrać się do prac montażowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakup drewnianego płotu osłonowego to dopiero początek. W następnej kolejności trzeba go poprawnie zamontować i zadbać o to by był w pełni funkcjonalny i bezpieczny. Jak tego dokonać? Mamy kilka porad dla początkujących majsterkowiczów. Mamy nadzieję, że z nimi przejdziesz gładko przez proces montażu płotu osłonowego i w mig pochwalisz się nim rodzinie i przyjaciołom.

Zakup drewnianego płotu osłonowego to dopiero początek. W następnej kolejności trzeba go poprawnie zamontować i zadbać o to by był w pełni funkcjonalny i bezpieczny. Jak tego dokonać? Mamy kilka porad dla początkujących majsterkowiczów. Mamy nadzieję, że z nimi przejdziesz gładko przez proces montażu płotu osłonowego i w mig pochwalisz się nim rodzinie i przyjaciołom.

Krok pierwszy – wymierz ile płotu osłonowego potrzeba dla Twojej działki

Zanim ruszysz na zakupy do marketu budowlanego lub sklepu wysyłkowego, dowiedz się jaką szerokość będzie miał pojedynczy moduł drewnianego płotu osłonowego. Najczęściej jest to 180 centymetrów. Następnie udaj się na działkę i dokładnie wytycz obrys ogrodzenia. Posłużyć mogą w tym celu drewniane paliki lub pręty. Rozmieszczaj je w odległości równej szerokości jednego modułu. W ten sposób najlepiej przygotujesz się do zakupów płotu osłonowego.

Krok drugi – policz okucie do montażu płotu osłonowego

Montaż płotu osłonowego wymaga okucia, na które składają się: kantówki oraz kotwy. Ich ilość powinna odpowiadać ilości przęseł zwiększonej o 1. Śruby do kotew powinny przypadać po dwie na kotwę. Na każde przęsło płotu osłonowego liczy się także po 4 kątowniki. Elementy płaskie połączysz z przęsłem płotu osłonowego za pomocą wkrętów. Na każdy kątownik trzeba liczyć po 4 wkręty. Ozdoby ze stali nierdzewnej są indywidualne dla każdego modelu.

Krok trzeci – do montażu płotu osłonowego podszykuj przydatne narzędzia

Nie musisz mieć w garażu koparki, aby sprawnie zamontować płot osłonowy. W praktyce wystarczy, że zaopatrzysz się w metrówkę, poziomicę, młotek, wkrętarkę oraz kotwy. W zależności od producenta płotów osłonowych, czasami kotwy są na wyposażeniu razem z okuciem, a czasami musimy postarać się o ich kupno osobno.

Krok czwarty – odpakuj płot i wbij kotwy

W większości płoty osłonowe są dobrze zapakowane i przystosowane do transportu. Rozpakuj go i rozdziel na elementy składowe, aby łatwo było po nie sięgać w trakcie montażu. Następnie w miejsca wytyczone przez paliki lub pręty (krok 1), zacznij wbijać kotwy, na których umocujesz płot osłonowy. Kotwa powinna być wbita idealnie pod kątem prostym (możesz kontrolować to za pomocą poziomicy w trakcie wbijania).

Krok piąty – wkręć kątowniki i zmontuj przęsła płotu osłonowego

W ostatnim kroku należy przygotować przęsła zgodne z instrukcją montażu, jaką z reguły dołączają do zestawu producenci. Zróbmy to z należytą dokładnością, aby nie uszkodzić płotu kilkukrotnym wkręcaniem kątowników. Gotowe słupki płotu wsadź we wcześniej przygotowane kotwy. Następnie połącz słupki z przęsłem drewnianego płotu osłonowego.

Wystarczą dwie lub trzy pary rąk do pracy, jeden słoneczny dzień oraz trochę prostych narzędzi, by wyposażyć swój ogród w funkcjonalny i estetyczny płot osłonowy. Wybieraj takie produkty, które podlegają fabrycznej impregnacji ciśnieniowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE