Reklama

Kto łamie przepisy, pieszy czy kierowca? Policjanci ruszyli na kontrole

Opublikowano:
Autor:

Kto łamie przepisy, pieszy czy kierowca? Policjanci ruszyli na kontrole - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych - informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Od początku roku w Płocku doszło do sześciu zdarzeń z udziałem osób pieszych. Sprawcami czterech zdarzeń byli kierujący, natomiast pozostałe dwa powstały w wyniku błędu osób pieszych.

- Nadzorem zostaną objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych - informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Od początku roku w Płocku doszło do sześciu zdarzeń z udziałem osób pieszych. Sprawcami czterech zdarzeń byli kierujący, natomiast pozostałe dwa powstały w wyniku błędu osób pieszych.

Dzisiejsze działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" mają na celu, jak tłumaczy Marta Lewandowska, poprawę bezpieczeństwa pieszych.

- Podczas działań funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też przyglądać się będą czy to piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego - wyjaśnia policjantka.

W raporcie z minionej doby mamy jedno zdarzenie - kradzież kosmetyków w płockiej drogerii na łączną kwotę ponad 1,6 tys. zł. Sprawcami byli kobieta i mężczyzna, oboje zatrzymała ochrona, następnie przekazała policji. Obecnie przebywają w areszcie.

Dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnić będą służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem: w godz. 6.00-14.00 na trasie Płock – Brudzeń Duży – Płock, z kolei w godz. 14.00 - 22.00 na trasie Płock – Karolewo – Płock DK62
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE