Reklama

Kręcą teledysk na Tumskiej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kręcą teledysk na Tumskiej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty trwa IV Festiwal Kultury i Sztuki dla osób niewidomych. Jego organizatorzy ze stowarzyszeniem De Facto na czele doszli do wniosku, że miło by było, gdyby przy okazji powstał roztańczony teledysk z pozytywnym przekazem, na dodatek promujący miasto. W środę spotkaliśmy ekipę filmową na Tumskiej.

Od soboty trwa IV Festiwal Kultury i Sztuki dla osób niewidomych. Jego organizatorzy ze stowarzyszeniem De Facto na czele doszli do wniosku, że miło by było, gdyby przy okazji powstał roztańczony teledysk z pozytywnym przekazem, na dodatek promujący miasto. W środę spotkaliśmy ekipę filmową na Tumskiej.

W klipie grają osoby niewidome i niedowidzące, w tym znana już z roli „Laski” w reżyserii Joanny Stanowskiej Iwona Kaczmarek. Prace trwają od poniedziałku, 22 września. Pierwszym założeniem było stworzenie scenariusza do piosenki "Happy” Pharella Williama.

– W scenariuszu założyliśmy, że nasza historia zacznie od wyjścia ze swoich domów kobiety i mężczyzny, nie wiadomo czy się znają – opowiadał nam Mariusz Pogonowski, odpowiedzialny za reżyserię teledysku. – Oboje idą przez miasto, a ludzie obok nich tańczą. Na koniec ma nawet dojść do pocałunku.

W ujęciu na Tumskiej widzieliśmy, jak uczestnicy festiwalu stali na niskich zewnętrznych parapetach przy oknach nowej siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, a na znak reżysera kolejno z nich zeskakiwali. Ujęcia trzeba było cierpliwie powtarzać, choć czas gonił. Wszyscy chcieli zdążyć na koncert z piosenkami m. in. Agnieszki Osieckiej i Jacka Karczmarskiego „Pejzaże moje…”. Pozostałe ujęcia nakręcą obok Novego Kina Przedwiośnie, na ulicy Grodzkiej, a w piątek w autobusie. – Trzeba będzie jeszcze zrobić dokrętkę w mieszkaniu – dodaje.

– Oni czerpią bardzo dużą satysfakcję z życia, otacza ich pozytywna aura – mówi Pogonowski o swoich aktorach. – To dla nich z pewnością fajne przeżycie. Z przejęciem słuchają, są skupieni. Wystarczy się także do nich uśmiechnąć, a oni uśmiechną się do nas.

Klip z pewnością niedługo będzie dostępny w sieci.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE