Reklama

Koronawirus u jednego z uczniów Małachowianki. Klasa w kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus u jednego z uczniów Małachowianki. Klasa w kwarantannie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorkowy wieczór dyrekcja Małachowianki została poinformowana o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z uczniów. Klasa oraz pięciu nauczycieli do piątku nie będzie pojawiać się w szkole.

We wtorkowy wieczór dyrekcja Małachowianki została poinformowana o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z uczniów. Klasa oraz pięciu nauczycieli do piątku nie będzie pojawiać się w szkole. 

- Cała klasa oraz grupa około 15 nauczycieli zostało skierowanych na kwarantannę. Dziwi brak oficjalnej informacji ze strony szkoły jednak informacja pewna ze strony uczniów, a właściwie braku jednej klasy w szkole - poinformował nas anonimowo czytelnik. 

Rzeczywiście, chodzi o ucznia jednej z klas II. Chłopiec po raz ostatni był w szkole 14 września. We wtorkowy wieczór sanepid poinformował dyrekcję szkoły, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Od razu wprowadzono procedury, bo jak mówi dyrekcja - dmuchamy na zimne.

- W tej klasie zawieszono zajęcia do końca tygodnia - potwierdza Piotr Sosnowski, wicedyrektor Małachowianki. - Uczeń po raz ostatni był w szkole 14 września. Dziś mija 9. doba. Rodzice obserwują uczniów czy nic się nie dzieje, Sanepid też nas uspokaja. Niemniej zastosowaliśmy procedury, po uzyskaniu ustnej, a wkrótce pisemnej decyzji. Zdecydowaliśmy, że uczniowie do piątku nie będą przychodzili do szkoły. 

Dyrekcja zapewnia, że nie ma powodów do paniki. W szkole cały czas obowiązują wytyczne, nakazujące m.in. noszenie maseczek w częściach wspólnych, dezynfekcję rąk przez wszystkich obecnych w placówce - przed wejściem do szkoły, klasy. Plan lekcji też jest nietypowy - zajęcia są zgrupowane tak, aby uczniowie jak najrzadziej zmieniali pomieszczenia. 

Jak mówi Sosnowski, kwarantannie poddano też 5 nauczycieli, którzy mieli kontakt z zakażonym uczniem w poniedziałek 14 września. Prowadzą zajęcia zdalnie. 

- Poinformowaliśmy wszystkich, zadzwoniliśmy wczoraj [we wtorek 22 września - przyp. autora] do wszystkich rodziców uczniów tej klasy. Rodzice przyjęli to spokojnie, ze zrozumieniem. To bardzo ważne - podkreśla Sosnowski. 

Póki co w Małachowiance są dobrej myśli, a podjęte działania nazywają profilaktyką. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE